• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [96L][Ameryka Południowa] Czarne Wody

#1
Witam. 
Nieśmiało chciałbym zaprezentować Wam moje pierwsze akwarium z biotopem czarnych wód.
Wymiary- dł 80 wys 40 cz 30
Filtracja- Aquael FZN-3
Parametrów wody póki co nie znam, akwarium dojrzewa.

Obsada jest jeszcze do ustalenia i tutaj liczę na wasze podpowiedzi. Na pewno znajdą się tutaj neony czarne i kiryski panda. Jestem także otwarty na wasze sugestie co do wystroju i aranżacji. Jeszcze jeden korzeń się moczy. Prawdopodobnie dojdzie on na prawą stronę akwarium bo jest tam trochę pustawo. Póki co pojawiła się pleśń na korzeniach, ale nie martwię się tym bo akwarium jest w fazie "startowej" 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zapowiada się ciekawie. Wygląda naprawdę nieźle jak na pierwsze akwarium. Rozumiem, że do obsady chcesz dodać jakieś pielęgnice?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(14-04-2015, 10:34 AM)qbsztyk napisał(a): Zapowiada się ciekawie. Wygląda naprawdę nieźle jak na pierwsze akwarium. Rozumiem, że do obsady chcesz dodać jakieś pielęgnice?

Akwarium może nie pierwsze, natomiast pierwsze w tym biotopie SmileWcześniej w tym szkle była tanganika potem akwarium stało na strychu przez jakieś 4 lata. W międzyczasie zabrałem się za nano akwarium na biurku - iwagumi.
Tak, planuje dodać do obsady pielęgnice tylko nie mogę się zdecydować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ładnie. Poproszę fotkę z mocniejszym światłem aby lepiej dojrzeć te czeluści i super korzeń. Klimacik fajny. Ja bym dodał zwisające gałęzie w toni to zrobi się jeszcze przyjemniej.
Nie wiem czy neon czarny nie zniknie w tej herbacie, ja wolałbym dać zielonego to ładnie by się prezentował.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(14-04-2015, 13:16 PM)Sloma napisał(a): Ładnie. Poproszę fotkę z mocniejszym światłem aby lepiej dojrzeć te czeluści i super korzeń. Klimacik fajny. Ja bym dodał zwisające gałęzie w toni to zrobi się jeszcze przyjemniej.
Nie wiem czy neon czarny nie zniknie w tej herbacie, ja wolałbym dać zielonego to ładnie by się prezentował.

Światło zostało specjalnie ograniczone poprzez nałożenie "sreberka" na świetlówkę. Myślę, że wymienię świetlówkę na mocniejszą i zastosuje ten sam patent ze sreberkiem, aby uzyskać efekt punktowego oświetlenia. Wszystko jest jeszcze do dopracowania. Cieszę się, że Wam się podoba. Czekam dalej na propozycję co do gatunki i ilości pielęgnic. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dopisz może jeszcze jaką wodą dysponujesz.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Do podmian będę używać wody pół na pół. Połowa będzie to woda RO a połowa kranówka przepuszczona przez armatkę torfową. Myślę, że z czasem przejdę na czyste RO. Parametrów niestety nie znam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pewnie jakiś gatunek apisto byłby ok. Pielęgnic to tam nie wciśniesz za wiele.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(14-04-2015, 22:32 PM)Sloma napisał(a): Pewnie jakiś gatunek apisto byłby ok. Pielęgnic to tam nie wciśniesz za wiele.

Sloma, apisto to też pielęgnice Smile

Evanthas, moze jest kilka gatunków, które Ci się podobają z Apistogramma , bo biorąc pod uwagę to szkło i wodę, którą dysponujesz, to większość gatunków apisto można tu trzymać. Musisz tylko obrać jakiś kierunek.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
[/quote]

Sloma, apisto to też pielęgnice Smile

[/quote]

Myśląc o apisto mam na myśli pielegniczki. Chyba ok?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości