• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240L][CA] Świat C. sajica i T. meeki

#1
Akwarium: 240L - 120x40x50
Oświetlenie: 2x T8 30W 4000K
Filtracja: obecnie głowica SUNSUN JP 024 + gąbka
Grzałka: AquaT 300W

Obsada: 4x C. sajica + 6x T. meeki (docelowo po jednej parze z każdego gat.)
Rośliny: Vallisneria gigantea, Echinodorus Amazonius

Baniaczek zakupiłem w grudniu. Obecnie stoi zalane już około miesiąca. Jako dno użyłem piasku, a jako dekoracji kamieni i korzeni.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajne korzenie 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jakieś aktualne zdjęcia baniaczka z rybkami ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajny baniak. Każdy ma swój pomysł ale ja wyjąłbym jeden korzeń i dorzucił więcej kamieni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(29-01-2015, 10:14 AM)jedi1978 napisał(a): Jakieś aktualne zdjęcia baniaczka z rybkami ??
Dzisiaj postaram się wrzucić Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A tak przy okazji to świetny wybór obsady!CA to głównie kamienie w zbiorniku a SA to przewaga korzeniSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(29-01-2015, 14:47 PM)schmeichel napisał(a): A tak przy okazji to świetny wybór obsady!CA to głównie kamienie w zbiorniku a SA to przewaga korzeniSmile
To zależy w którym miejscu, u niego w akwarium jest akurat odwrotnie.

Czekamy na fotki.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na początek zdjęcia rybek. Mam problem(?) z T. meeki... 2 kupilem po 4 zł i są większe ale bardziej blade i mają mniejsze oczy... a 4 kupiłem po 8 zł - są ładniejsze mają wieksze oczy.... czy mam jakieś kundelki? Krzyk

Zdjęcia T. meeki

   
   
   
   
   
   
   
   
   

A tutaj dobrana parka C. sajica. Tongue

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Czas pokaże, może to efekt stresu i aklimatyzacji itd
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Co się porobiło... Big Grin Mam w akwarium 4x C. sajica (1 samiec i 3 samice) - na początku dobrała się jedna para(samiec i największa samica) - samica złożyła ikrę, były młode, ale niestety przepadły.
W czasie kiedy narybek zaczynał pływać do samca zaczęła się zalecać druga samica(która nie była tolerowana przez parę, jednak z czasem samiec zmienił podejście)... po kilku dniach zaczął przygotowywać miejsce do tarła z tą drugą samicą... tarło się odbyło - obecnie są młode, których oboje rodzice pilnują, ALE(!)... samica nr1 znowu stara się o samca, a on chętnie jej odpowiada i co jakiś czas z nią odpływa.
Samica nr 3 (najmniejsza) jest przeganiana przez wszystkie. Chciałem dwie z nich oddać.. na pewno to będzie samica nr 3 i...? nie wiem teraz czy mam sobie wybrać sam którą samice chce zostawić czy jak? ... O maj gat

Ten pan taki niezdecydowany.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości