• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Choroba nowych P. fenestratus

#1
Witam kupiłem 2dni temu 2szt.paratheraps fenestratus.Początkowo wszystko bylo ok a teraz ryby szybko oddychają,chowają się przy podłożu,za filtrem,przy grzałce w pionowej pozycji lub przechulonej na bok.Płetwy postrzępione,skóra dziwnie wyblaknięta(ciężko mi sprecyzować).pozostałe rybki w akwa nie mają tych objawów.W akwa pływają białe odchody ale nie wiem czyje.Co to za choroba,jak mogę im pomóc?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wydzieliłem post jako nowy wątek, proszę nie pisać w czyichś tematach. Ponadto proszę o zapoznanie się z odpowiednim szablonem tworzenia posta w dziale Choroby:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1989
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zbiornik 375l.Filtr kubełkowy o wydajnośći 1200l/h i wewnętrzny o wydajnośći 1500l/h.Podmiany wody co tygodniowe  ok 20-30%.Ryby karmie 2 razy dziennie(szklarka,solowiec,czarny komar-na zmianę) lub suchy hikari granulat,cichlid gran tropicala i platki superwit równięż na zmianę.Obsada 4 brubowargi syjamski(wielkośc ok 7cm),para rivulatusów(samiec ok 15cm,samica ok 10cm) i gibbiceps ok 15cm oraz nowo nabyte 4 szt fenestratusy.Woda kranówa do podmiany.Akwarium pracuje już 2 rok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Końcowe stadium choroby-jakby ścierają się łuski,ryba leży na boku,opada na dno akwarium,mleczne oczySadSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Przeprowadzałeś im kwarantannę, czy od razu wpuściłeś do docelowego baniaka? 
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niestety wpóściłem je od razu ponieważ kupiłem je w zaufanym sklepie i obserwowałem je w nim około 3 tygodni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Myślę, że zaufanie do tego sklepu możesz odwiesić na haczyk, skoro nawet nie mają pojęcia, co sprzedają.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A ja jestem ciekaw stężenia związków azotu w wodzie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Niestety nie badałem tego.Jakie testy są najlepsze?Byłem dziś w sklepie i ich fenestratusy też padly!Po nowej dostawie mają mi sprowadzić fenestratusy na ich koszt.Dodatkowo dali mi gratis ENROFLOXAN 10%(2ml na 10l).Ich podejrzenia co do choroby to MYCOBACTERIOZA lub FLEXIBACTERIOZA.Z 4 szt została mi już tylko jedna w osobnym zbiorniku.Obawiam się o moje główne akwarium ponieważ ryby w nim zaczynają szybciej poruszać pokrywami skrzelowymi jak te chore i zaczynają się chować!!co mogę im podać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
IMO raczej to nie flexi, bo objawy nie pokrywają się zbytnio z opisami klinicznymi... Zapewne to jakaś forma sepsy, ale czy konkretnie flexi to nie dałbym niczego za to Wink
Sprawdź najpierw azotany, jak prosił Ruki. Przy sepsach mają one dość kluczowe znaczenie jak wynika z moich własnych obserwacji.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości