• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Ameryka Południowa] kixer

#1
Cześć!
Nadszedł w końcu czas by przedstawić moje największe szkiełko Smile
W końcu udało mi się znaleźć czas i odrobinę motywacji by stworzyć moim talerzykom namiastkę ich ojczyzny.
Co prawda nie udzielam się tu zbyt często, ale za to często zaglądam =D

-Szkło Float 150x50x50 (375l.)

Filtracja:
-JBL CP e900
-Turbina HJ722 :d
Ogrzewanie:
-Atman 300W
Oświetlenie:
Belka oświetleniowa 1x40w oraz lampka doświetlająca (20w)

Woda:
1/3 wody ze studni, reszta RO (cały czas dolewam)
Parametry:
Temp. 29*C
PH=6.5 (ale na pewno będzie mniej)
Reszty na razie nie mierze.

Fauna:
Neon czerwony (Paracheirodon axelrodi) x25
   
Pstrążnica marmurkowa (Carnegiella strigata) x10
   
W kwarantannie pływają jeszcze Microgeophagus ramirezi czyli popularne motylki Wink Mimo, że chciałem żeby całość była jak najbardziej biotopowa to jakoś nie mogę się rozstać z tymi rybami, a Amazońscy sąsiedzi dysków z rodzaju Apistogramma jakoś mnie tak nie przekonują jak ramki :/ Cały czas myślę nad haremem agassizii, bo chyba w takim litrażu nie powinny się gryźć z ramkami, ale nie zdecydowałem się jeszcze. Nie chce tez by było tłoczno.
   
   
   
   
   
   
Zdjęcia zrobione wczoraj, przy oświetleniu 20w. Dziś doszła już belka.

Zbiornik jest jeszcze w stanie "surowym", dlatego o postępach będę informował na bieżąco w miarę możliwości i wolnego czasu Wink
Zbiornik planuje zalać na 3/4 ze względu na korzeń, który ma dość ostre krawędzie od spodu oraz pstrąznice, które od czasu do czasu lubią polatać Smile
Oprócz dysków, które aktualnie pływają w sterylnym 240l na pewno dojdą jakieś kirysy i glonojady, ale na nic konkretnego jeszcze się nie zdecydowałem. Dojdą tez na pewno rośliny pływające (pistia/cerata).
Zbiornik planuje zrobić częściowo odkryty, a na części nadwodnej korzenia posadzę jakieś rośliny wodno-lądowe.
Chętnie posłucham waszych komentarzy, opinii czy rad Wink
pozdro!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie wiem moze kolega to sie spodoba ale jak dla mnie szkoda litrazu na nalanie tylko 3/4 wody
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mnie się tam podoba :p
Dałbyś tu coś ciekawszego niż ramirezy i agassizy , bo jest wiele innych, które będą tu pasować, to tylko moje zdanie, zrobisz jak będziesz uważał.
Ja bym tu dorzucił liści na dno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ramirezki to nie ryba do BW. Tyle w temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie wiem skąd wywnioskowałeś, ze to będzie BW
imo piasek i korzenie nie czynią akwarium BW. powiedz dlaczego miałyby one tu nie pasować? Może światło Cie myli i wygląda to jakby tam nie wiadomo jaka herbata była, a tak naprawdę to ta woda nie ma nawet lekkiego zabarwiania.
W sumie spodziewałem się ze zjecie mnie za te ramirezki, ale jakoś nie mogę sie z nimi rozstać.

Liście na pewno dojdą, ale nie dużo. ot tak żeby cokolwiek walało się po dnie.
(15-10-2013, 18:19 PM)Zelus525 napisał(a): Dałbyś tu coś ciekawszego niż ramirezy i agassizy , bo jest wiele innych, które będą tu pasować, to tylko moje zdanie, zrobisz jak będziesz uważał.
Chętnie posłucham jakiś konkretnych propozycji. W końcu po to założyłem ten wątek Big Grin
Klamka jeszcze nie zapadła ani na ramirezy ani agassizy. Co prawda ramki już są, ale jeśli znajdę coś godnego uwagi to ramki zamieszkają w 240lBig Grin
Pamiętajcie, ze to akwarium jest przede wszystkim dla dyskowców Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Podłoże pewnie ok 2-3 cm i 3/4 slupa wody to bedzie ok 35 cm. Jak dla mnie to troche slaba wysokość jak dla dyskowców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
słupa będzie w granicach 40 cm. starczy. dysk to nie altum:d
Zobaczę w praktyce jak to będzie... jak będzie źle to doleje. Martwi mnie ten korzeń bo tak jak pisałem od spodu ma od dość ostre krawędzie, a szkoda mi go ciąć, ale jak zajdzie taka potrzeba to nie będę się zastanawiał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To go podszlifuj zlagodz te konce i klopot z glowy,dla chcacego nic trudnego Wink
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak chcesz robić dla ramirezek, to wpakuj tutaj parę kamulców, drobnych gałęzi i kabombo-moczarko podobnego zielska ;p. Ale jakoś mi tak mało pasują optycznie duże neony czerwony do niewielkich ramirezek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Spiłuj te ostre krawędzie pilnikiem i dolej wody. To akwa nawet pełne, to żeden szał dla paletek.
akwarium nr 36 w kat. South America w popularnym ostatnio temacie:
http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-bio...13/entries

...niby 500l, a przy dorosłych sztukach nie wygląda jakoś szczególnie przestronnie, oczywiście pod warunkiem, że da się im w ogóle szansę dorośnięcia do takich rozmiarów. Spór o to w jakim wystroju Ramirezki dobrze wyglądają, jest tu naprawdę mało ważny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości