• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240L][Ameryka Centralna] Pielęgnice Niebieskołuskie.

#1
Witam
Postanowiłem również pochwalić się swoimi pociechamiSmile
Wymiary Akwarium: 120*40*50
Filtracja: JBL E1500
Oświetlenie: Świetlówki 2*30w
Obsada: Pielęgnice Niebieskołuskie - 4szt., Kiryski 6-7szt., Glonojad 1szt.
Rośliny: Kryptokoryna i Anubiasy
PodłożeTongueiach Morski i Kamienie.[b]


[Obrazek: 847b8bd36ba5669em.jpg]

[Obrazek: 30c9c2043e50fc41m.jpg]

[Obrazek: e5f6c509537fc1dam.jpg]

[Obrazek: 5010183e3c43c2edm.jpg]

[Obrazek: 8eac49480783be78m.jpg]

[Obrazek: d9c84a7aff30ba74m.jpg]

[Obrazek: 95eaa5e40e13c6bdm.jpg]

[Obrazek: 56a1be4cb0b5556fm.jpg]

Zdjęcia pochodzą z przed ok. miesiąca, obecnie posiadam inny korzeń. Akwarium jest także przedzielone siatką zrobioną z drutu i firanki, gdyż samiec zmuszał niedojrzałą samicę do odbycia tarła mocno przy tym ją kalecząc. Fotki obecnego stanu postaram się wrzucić niebawem. Zapraszam do komentowaniaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Słabo wybarwione te Twoje Dempseye. Akwarium ma potencjał, ale dla mnie za jasne.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-08-2011, 14:26 PM)Pley napisał(a): Słabo wybarwione te Twoje Dempseye. Akwarium ma potencjał, ale dla mnie za jasne.

Barwy u nich zmieniają się w zależności od ich nastroju czasami są pięknie ciemno wybarwione a czasami blade jak ściana. Teraz akurat są blade i strasznie zestresowane, wydaje mi się,że przyczyną jest ta siatka,która przedziela akwarium ale niestety wyjścia nie mam i muszę je tak przetrzymać.Confused A co do oświetlenia to jest one używane tylko w dzień a wieczorem stosuję diody LED. Akwarium jest tak jasne ponieważ włączyłem oświetlenie dzienne gdy było już ciemno ponieważ na LED'owym aparat robił słabe zdjęcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wszystko rozumiem. Powiedz mi jeszcze, jak się mają Pielęgnice do kirsków?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tolerują się, kiryski w ogóle się ich nie boją a pielęgnice rzadko je przeganiają. Ogólnie jest ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Myślę, że powinieneś dać więcej korzeni, które utworzą naturalne kryjówki. To są dość agresywne ryby i w tak małym akwarium mogą się pozabijać, o ile słabsze osobniki nie będą miały gdzie się ukryć.
Zbiorniczek ładny, ale widać, że ryby jeszcze nie zaczęły robić w nim swoich "porządków" Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Korzeń w akwarium został wymieniony, jutro postaram się wrzucić nowe zdjęcia. Teraz myślę jakby wykorzystać gałęzie wierzby, ale na to jeszcze nie mam koncepcji. Jutro wrzucę nowe zdjęcia to może mi coś doradzicie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
[Obrazek: p1040414b.jpg]

Oto moje najświeższe zdjęcie zbiornika. Akwarium zostało tak rozświetlone do zdjęć. Świetlówek używam do oświetlania zbiornika za dnia a gdy robi się ciemno włączam diody LED. Chciałbym się dowiedzieć co byście mi doradzili aby upiększyć zbiornik. Myślę nad dokupieniem roślin na prawą stronę zbiornika, znalazłem te roślinki:
http://allegro.pl/anubias-congensis-ridi...52177.html
Co myślicie o tym pomyśle?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zdecydowanie wsadź jeszcze ze 2 korzenie tej wielkości co ten teraz, żeby zapełnić boki akwarium - i będzie lepiej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Może i masz rację, ale te akwarium ma 240L i dużo i mało biorąc pod uwagę to,że ryby jak osiągną pełne wymiary będą potrzebowały miejsca do pływania, dlatego zastanawiam się nad tymi roślinami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości