• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cyphotilapia gibberosa żywienie

#1
Cześć, proszę o poradę w temacie żywienia cyphotilapii.
Zakupiłem ryby, które żywione były między innymi sercami indyka i wołowymi oraz ochotką, tego typu pokarmów jednak nie używam. Dla mniejszych, mięsożernych ryb typu Altolamprologus bardzo dobrze sprawdza się u mnie kryl czy inne robale, jednak dla tak wielkich mord zwyczajnie standardowe mrożonki są za małe.
Cyphotilapie chętnie pobierają pokarm z dna przesiewając piasek, więc wszystkie suche, opadające na dno granulaty są przez nie chętnie zjadane, kryl więc w sumie też byłby nie najgorszą opcją. Ryby są dużo większe, niż miały być, mają +/-16-25cm, do tego dwie moje mniejsze 10-12cm.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mniejsze ryby w całości, razem z flakami. Tylko uważaj na karpiowate- tiaminaza.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • LukaszW85
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Póki co to moje ryby zapomniały, że są drapieżnikami. 3cm paracyprichromis, który przypadkowo został w akwarium (na zdjęciu w tle) może nie tworzy z nimi stada, ale niewiele mu do tego brakuje Rotfl


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Co myślicie o krewetkach mrożonych, na co trzeba uważać, czy należy zdejmować pancerzyki z większych a mniejsze można podawać w całości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Większy kryl jest dobrą opcją. Podobnie gammarus, choć ostatnio trudno trafić na większy. Podobnie mrożone stynki, czy krewetki (ja używałem tzw. koktajlowych). Granulat też jest dobrą opcją. Przed podaniem warto granulat namoczyć.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
[-] Post Bernard otrzymał 2 Lubię to od:
  • LukaszW85, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Stynki weszły niezbyt chętnie.
Kryl mam, ale dobry jest raczej dla ryb wielkości Alto. Najlepiej póki co smakuje im tropical tanganyika chips.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Szukaj mrożonki o nazwie "Kryl gruby". Jest naprawdę duży. IT ma taki w swojej ofercie.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
[-] Post Bernard otrzymał 1 polubień od:
  • LukaszW85
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Czekam na telefon od lokalnej sklepu zoologicznego, może coś zdobędą w większych opakowaniach.
Jak nie, to zostaje jeszcze alledrogo itd.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
krewetki kazdy rodzaj,Mięso małży, grube granulaty,kielz,kryl
[-] Post pako otrzymał 1 polubień od:
  • LukaszW85
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Póki co podaję im krewetki, kryl, stynkę, kilka rodzajów suchego granulatu, płatki ze spiruliną, które uwielbiają, a że mają dość długi układ pokarmowy jak na mięsożerców to ponoć bez problemu trawią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości