• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 100x40

#1
Być może niebawem postawie nowy zbiornik standardowe 100x40. Zastanawiam sie co tam wpuścić i proszę o jakieś propozycje, może cos zaproponujecie co mi do głowy nie przychodzi. Na pewno w akwarium nie będzie roślin, na pewno nie będzie miękkiej wody, żadnego RO. Zastanawiam sie nad muszlowcami, małymi centralsami cryproheros (mam juz HRP, wiec jakieś inne), garbaczami. W sumie niekoniecznie musza byc to pielegnice, ale jeśli nie one to cos równie ciekawego. Ryby nie musza byc kolorowe. Musza przyjmować suchy pokarm, wiec hardcorowe drapieżniki odpadaja. Czekam na pomysły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A może połączenie naskalników z muszlowcami? Z jednej strony akwarium gruzowisko, z drugiej muszle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
a może HRP dać do 100x40 a do Rocio jakieś parachromisy ? Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Co do naskalnikow to fajny pomysł, ale chyba wolałbym jeden gatunek, wiec może tylko naskalnikowo? Julidochromis regani? Dwie pary?

Propozycja senseja tez fajna, zawsze mnie parachromisy kusiły. Tylko czy układ 2+3 HRP w 100cm to nie będzie za dużo? Juz teraz w 150cm samce lubią sie potłuc od czasu do czasu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Do akwarium tych rozmiarów, jeśli ma być gatunkowe to transcriptus albo dickfeldi. Regani, marlieri, marksmithi są po prostu za duże. Ornatusy najbardziej zadziorne ze wszystkich (wewnątrz gatunkowo), więc parka w towarzystwie jakichś muszlowców powinna się udać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zbiornik o długości 100 cm jest zbyt mały dla jakichkolwiek przedstawicieli rodzaju Julidochromis. Mozesz pomyśleć o Telmatochromis vittatus, który powinny żyć w grupie minimum 4-5 osobników. Do nich możesz dołożyc parę muszlowców.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Telmatochromisy fajne. Jeśli Tanga to szedłbym w ta stronę. Gdyby były same, to ile ich dać do takiego akwarium? 6?7?
Cryproherosy? Nanoluteusy albo sajica?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(09-02-2016, 18:48 PM)mikonw napisał(a): Telmatochromisy fajne. Jeśli Tanga to szedłbym w ta stronę. Gdyby były same, to ile ich dać do takiego akwarium? 6?7?
Cryproherosy? Nanoluteusy albo sajica?
Same to 6-8 sztuk. Układ 1:2

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja z racji tego iż obecnie je posiadam to proponowałbym cryptoheros nanoluteus lub myrnaeSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A skoro gruzowisko to moze Ksiezniczki z Burundi?! Dosc ladne rybska i bardzo ciekawe w zachowaniach spolecznych
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości