• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [528l] [AC] - norweska historia

#11
Łukasz jak będą samce i samice to ja biere Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kurde, ta parka Zeberek jest boska.
Ja liczę na więcej zdjęć tych cudeniek!!!

Bardzo fajny zbiornik, świetna obsada.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tomas napisał(a):Z tego co wiem, zeberki są VF lub F1.
Świetnie, a masz szansę dowiedzieć się skąd dokładnie są? Strzelam w ciemno że to C. kanna z Panamy, zobaczymy czy trafię Big Grin
Tomas napisał(a):Myślę, że ze dwa tygodnie tam pobędą – później czekają je przesiadki do większych mieszkanek aż do docelowej 500-ki (tzn. znajdzie tam miejsce tylko parka).
Ale, czy to nie będzie zbyt dużo?
Najlepiej by było jakbyś R. octofasciata wpuścił przy okazji robiąc w akwarium rearanż, czy dokładając kryjówek. W przeciwnym wypadku ryzykujesz to, że będą ganiane przez dobrane pary.
Tomas napisał(a):i druga sprawa: - poszukuję rybek, które zapełnią górne partie zbiornika, ale chciałbym utrzymać biotop z CA - czy możecie wrzucić jakieś propozycje, ewentualnie źródła informacji?
Astyanaksy (A. mexicanus, A. fasciatus, A. aeneus) etc. Mogą być też różne większe i silniejsze piękniczki, jak Poecilia mexicana, P. salvatoris, Priapellaspp., większe mieczyki Xiphophorus spp. i im podobne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Niestety, wałkowałem już temat jakiś czas temu, próbując odtworzyć historię zeberek - ale bez rezultatu Sad
Może trzeba będzie wykupić abonament na cichlidae.com? - Ma ktoś z Was tam konto? - Warto tam 'buszować'?

Z 12 sztuk, które mamy - dwie to odmiana złota (ksantoryczna?) - samiczka sparowała się z 'normalnym' samcem i 4 dni temu wyprowadziła młode, złoty samiec pływa samotnie. Pytanie - czy złote występują również w naturze, czy są jedynie formą hodowlaną?
Piotr - doskonale! bardzo podoba mi się ta opcja, zwłaszcza, że kilku z tych wybrańców już pływa w jednym z baniaków - poczekam tylko, by troszkę podrosły..

PS - Łukasz! trzymam za słowo! Weźmiemy na pewno więc dokarmiaj intensywnie Big Grin
Pley - dziękuję Smile a fotki dorzucę w weekend, obiecuję trochę bardziej wyostrzone Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(08-08-2013, 23:08 PM)Tomas napisał(a): Może trzeba będzie wykupić abonament na cichlidae.com? - Ma ktoś z Was tam konto? - Warto tam 'buszować'?
Zdecydowanie warto, choć tłumaczenie na polski to mozolna praca (przy moim lenistwie) ale liczba zdjęć jest ogromna (11 tysięcy) i jest sporo wyczerpujących tekstów oraz danych.

Złote zebry to forma hodowlana.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kilka dni temu nasza obsada wzbogaciła się o nowy gatunek: Thorichthys maculipinnis.
Po wpuszczeniu do baniaczka nikaraguański samiec wypłynął się „przywitać” a ellioti nastroszył się i hajda ustanawiać nowe porządki, toć on ma raptem z 6-7 cm, a pogonił ponad 2 razy większego od siebie... Ma charakterek...

Thorichthys maculipinnis
   

Teraz już czekamy tylko na to, aby niebieskołuskie podrosły... jakieś 4 miesiące i będzie pełna obsada.
W międzyczasie, dzięki Waszym poradom uzupełnię pomału 'górę' akwa - molinezje już się adoptują, może mieczyki również, - ale chcę poszukać dzikich odmian.

kilka fotek uzupełniających Smile

Archocentrus Multispinosus
   

Cryptoheros Sajica
   

Hypsophrys nicaraguensis
   

Sielanka:
   
   

i na koniec inny samiec z grupy zeberek:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
W życiu nie widziałem tak ładnych miodowych.
Genialne są Okok !!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ehh.. jak mi się marzy zagospodarować tą komodę 210x65 ;/....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zamierzasz mieć 2 gatunki Thorichthys w tym baniaku?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Sverting - to bazę już masz, teraz tylko baniak... nie wahaj się!! Smile

Soltarus - Thorichthys - nie, ale Cryptoheros - na razie tak, oczywiście pod pełną kontrolą rodzicielską... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości