• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300l Ameryka

#41
Marcin, to jest dobra zasada, że im mniej grzebiemy w baniaku tym lepiej. Ale gruby żwir to błąd. Odmulanie też nie jest korzystne, jak cały czas grzebałeś przy dnie i aranżacji to nie ma się co dziwić, że miałeś mętną wodę. Jest jeszcze jedna zaleta syfku na dnie, to naturalne żarcie, dla narybku Smile

(26-09-2013, 10:01 AM)Martinezio napisał(a): No dobra tam Wink Ok, to otosów nie Tongue Tylko nie wiem, co ew. w zamian do kontroli glonów Wink
No właśnie a co proponujecie do CA ze zbrojnikowatych? Wiem, że nie biotopowo ale mnie się strasznie zbroje podobają Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Nie ma chyba takich ryb, które byłyby dobrym antidotum na glony w 300l akwarium z grubym żwirem i pielęgnicami z CA. Tutaj trzeba zlikwidować przyczynę, nie skutki. Piach i łapki precz od dna.Haha
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(26-09-2013, 10:33 AM)junak-rider napisał(a): Nie ma chyba takich ryb, które byłyby dobrym antidotum na glony w 300l akwarium z grubym żwirem i pielęgnicami z CA. Tutaj trzeba zlikwidować przyczynę, nie skutki. Piach i łapki precz od dna.Haha
Zaraz zaraz ja nigdzie nie pisałem że mam gruby żwir. Mam Wiślany piaseczek Smile
Meek jest 5 i chciał bym żeby tak zostało a nie "parka" i Już. Wiecie jaki to jest fascynujący widok jak się "czubią" i "przepychają" nadymaja pokrywy skrzelowe.
Całe te niesnaski są w granicach rozsądku, meeki nie robią sobie krzywdy, czasem wpada między nie Jack i rozgania towarzystwo Wink
Miecze nie ok? Przecież to ten sam biotop a poza tym mogą dorastać do 10 cm, taką dużą rybę zje Jack ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Póki co zostaw tak jak jest, tylko obserwuj, rób testy, podmianka co 2 tygodnie i wszystko będzie dobrze. Jak będzie za ciasno to zredukujesz i już.
A jak masz piasek, dobrą cyrkulację, to przy dobrze funckjonującym akwarium gówienka rozłożą bakterie.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Chyba faktycznie się zagolopowałem w domysłach z tym grubym żwirem, ale tak czy inaczej nie grzeb w dnie i zobaczysz różnicę. Pomyśl ewentualnie nad innym umieszczeniem wylotu z filtra (inna cyrkulacja wody w baniaku). Mieczykom, które nie zmieszczą się do pyska nic nie powinno się stać, Roccio, a tym bardziej meeki ignorują ryby sporo mniejsze ale niejadalne.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Zje zje. Rocio dorasta do 25 cm. W tym baniaku co prawda pewnie skarleje i jak dobije do 18-20, to będzie dobrze, ale miecz nie będzie się czuł komfortowo w jej obecności. Poza tym miecze są nudne Wink

Meeki koniecznie zredukuj. Masz za mały baniak na 5 szt. Teraz się przepychają, ale jak dorosną, to będzie dym i może się skończyć kiepsko dla słabszych osobników...

Co do zbrojników - teoretycznie w Meksyku można znaleźć np. Pterygoplichthys disjunctivus, ale tylko dlatego, że został tam introdukowany. Maksymalny zasięg występowania zbrojnikowatych naturalnie sięga chyba do Panamy (idąc od strony SA, naturalnie, gdzie zbroje są zadomowione). Generalnie ujmując, ten P. disjunctivus jest dla Ciebie za duży i nie polecam. Rośnie do 70 cm Wink Ew. może jakaś rybcia pokroju zbrojnika niebieskiego, który nie rośnie za duży, ze swoją łatwością do adaptacji, dała by radę... Tyle, że to nie jest środowisko dla nich naturalne i raczej nie będą się dobrze czuły.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Niech się najpierw może w pary dobiorą, był by pech jakby okazało się że cała piątka jest tej samej płci.
Mają około 5-6 cm kiedy ewentualnie mogą zacząć dobierać się w pary???

(26-09-2013, 11:30 AM)qbsztyk napisał(a): Póki co zostaw tak jak jest, tylko obserwuj, rób testy, podmianka co 2 tygodnie i wszystko będzie dobrze. Jak będzie za ciasno to zredukujesz i już.
A jak masz piasek, dobrą cyrkulację, to przy dobrze funckjonującym akwarium gówienka rozłożą bakterie.
Mam kubeł HW302 - 100l/h i mechanika 950l/h, pralki nie ma a wylot mechanika ustawiony jest wysoko na taflę wody co by natleniać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Zaraz mi się dostanie za niebiotopowość, ale miałem kiedyś niebieskołuskie m.in. z brzankami pięciopręgowymi, zero ataków, zupełne ignorowanie brzanek. Samiec Roccio miał ok. 22-23 cm.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Na pewno nie przeoczysz tego faktu Smile Poza tym, jak się dobiorą, to przecież nie od razu będzie trzeba redukować. Byle do jakichś cięższych walk nie dochodziło (w miarę wzrostu mogą być coraz bardziej gwałtowne), ale myśleć o redukcji musisz już teraz, bo to nie jest taka prosta sprawa znaleźć chętnego na dorosłe sztuki ryb...

HW-302 to 1000l/h - chyba Ci zero zjadło Wink Filtracja jest ok moim zdaniem.

Junak: brzanka ma wysoki pokrój ciała - może dlatego... Miecze są obłe, jak to piękniczkowate. Łatwiej do pyska wejdą Wink

Ale ja tam się nie znam... Może faktycznie dadzą radę... Tylko czemu molinezja zniknęła? One też rosną niekiedy jak miecze Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Przy tej wielkości już spokojnie da się określić płeć meek. To dosyć proste, samice mają prosto ściętą końcówkę płetwy grzbietowej a samce mają na końcu takie długie wystające "pióro". Poniżej masz fotki moich do porównania, gdzie samiec ma ok 7cm a samica 5cm. Co do walk, to też widać u mnie na fotce, w tej chwili walki są coraz mocniejsze, szczególnie samice się mocno podskubują. Samce z reguły kończą na pokazie kto ma większe podgardle. Także ja polecam Tobie obserwowanie sytuacji i mimo wszystko redukcje. Ja swoje już będę redukować, dwie parki mi się w miarę dobrały a reszta się tłucze.


Samiec:

   



Samica:

   
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości