• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ogrzewanie promiennikami podczerwieni.

#1
Witam.

Czy posiadacie jakieś doświadczenie w ogrzewaniu pomieszczenia/akwarium promiennikiem podczerwieni? Czy ma to jakiś negatywny wpływ na ryby? Będę wdzięczny za każdą informacje i podzielenie się w tym temacie. Trzymajcie się zdrowo Smile

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W akwarystyce nie .
Natomiast montowałem promienniki do podgrzewania /odśnieżania terenu . 
Mało opłacalna finansowo sprawa . 
Druga rzecz - z tego co producent pisał , jest sporo obostrzeń dotyczących chłodzenia, miejsc montażu , odległości min/max od podgrzewanych miejsc . 
Oprawy które montowałem były tylko do użytku zewnętrznego .
Kolejna rzecz - promienniki - ich trwałość to ok 1000 h pracy .
I koszty , koszty , koszty 

Nie wiem czy skórka warta wyprawki


W razie czego - pisz , o ile będę umiał/mógł pomogę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chciałem u siebie w jednym pomieszczeniu tam gdzie stoi akwa wstawić promiennik podczerwieni panelowy. Niestety ale jestem zmuszony powalczyć z wilgocią i pieśnią na jednej ścianie. Wiem że to walka ze skutkami ale przyczyn nie jestem w stanie teraz namierzyć dlatego prewencyjnie chcę dać taki promiennik i ogrzać ta zimną ścianę. Zaznaczę że wilgotność powietrza nie jest tu przyczyną tylko zbyt chłodna ściana. Z tego co czytam takie grzejniki są stosowane i się sprawdzają w tym temacie. Zastanawiam się tylko czy nie wpływa to negatywnie na akwa. Logicznie myśląc powinno być wszystko ok ale sam nie wiem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
ostatnio gdzieś czytałem, że można zastosować ogrzewanie podłogowe w ścianie właśnie na zimne ściany. Już ponoć tak robią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jest to opcja ale w tej chwili remont to zły pomysł Smile najlepiej by było znaleźć przyczynę zimnej ściany bo to jedyna w domu u mnie ale w tej chwili jak już pisałem nie mam takiej możliwości.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-02-2019, 15:11 PM)Aisulim napisał(a): Jest to opcja ale w tej chwili remont to zły pomysł Smile najlepiej by było znaleźć przyczynę zimnej ściany bo to jedyna w domu u mnie ale w tej chwili jak już pisałem nie mam takiej możliwości.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Zapewne północna lub ocieniona zewnętrzna ściana bez grzejnika i tyle. Mam to samo. Nasila się problem tylko przy ostrych mrozach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Właśnie ściana najbardziej oświetlona. Minus jej jest taki że to jest pomieszczenie nad balkonem i nieocieplony filar pod nią jest... i tu chyba jest problem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(01-02-2019, 15:23 PM)Aisulim napisał(a): Właśnie ściana najbardziej oświetlona. Minus jej jest taki że to jest pomieszczenie nad balkonem i nieocieplony filar pod nią jest... i tu chyba jest problem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
czyli większość ścian zewnętrznych plus podłoga - zimna zapewne też.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ze wszystkich ścian zewnętrznych w domu ta jest najzimniejsza i to jest spora różnica. Podłogi nie jestem w stanie zmierzyć bo są legary i deski a na nich jeszcze wykładzina. Wybaczcie za offtop z tymi ścianami...

Ktoś coś o ogrzewaniu na podczerwień więcej?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(01-02-2019, 15:38 PM)Aisulim napisał(a): Ze wszystkich ścian zewnętrznych w domu ta jest najzimniejsza i to jest spora różnica.  Podłogi nie jestem w stanie zmierzyć bo są legary i deski a na nich jeszcze wykładzina. Wybaczcie za offtop z tymi ścianami...

Ktoś coś o ogrzewaniu na podczerwień więcej?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

A nie możesz tej ściany docieplić od zewnątrz? styropian? u siebie wilgoć - ostatnie lata to problemy - wcześniej nie miałem - klimat się zmienia - to dałem pokrywę nad akwa z plexi.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości