• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Listwa LED UWAGA!!!

#1
Witam wszystkich. Jakiś czas temu podczas przeszukiwania aliexpress znalazłem za śmieszne pieniądze (30-40zł) taśmę LED zaizolowaną w pełni sześcio-metrową. Zakupiłem dwie. 
Jedna po około tygodniu sie przepaliła i po prostu przestała świecić a druga którą dzisiaj ściągnąłem po prostu prawie się spaliła!!!
I to dosłownie. Wszystko zobaczycie na zdjęciach poniżej. 
Dodam że ostatnio dwa razy w piwnicy zastałem wyłączone wszystkie bezpieczniki , co oznaczało że gdzieś było zwarcie. Oczywiście bez szukania przyczyny załączałem je ponownie i wszystko działało. Dziś znalazłem przyczynę i cieszę się że tylko tak to się skończyło , ponieważ w jednym miejscu taśma ewidentnie się paliła. 

Więc przestrzegam przed tego typu promocją , radzę kupować sprawdzone przedmioty lub solidnie monitorować zakupiony sprzęt w Chin.

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ową taśme miałeś wklejoną w alu profil?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(16-12-2018, 00:58 AM)decha napisał(a): Ową taśme miałeś wklejoną w alu profil?

Była wklejona na profil metalowy taki jak do regipsów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Widocznie jakieś ciulowe wykonanie pasków i diody nie były dociskane do chłodzenia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
U mnie paski ledowe były nie wklejone na żadnym radiatorze w celu odprowadzenia ciepła i świeciły 2 lata i nie było nigdy takich jaj

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wystarczy, że takie ledy zawilgotnieją i robią się zwarcia :/.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Paski są robione na różnych ledach , te słabsze nie wymagają chłodzenia ale napewno wydłużyło by to ich "życie" , druga bardzo istotna sprawa to ich odpowiednie zasilenie , jakość wykonania taśm.
U mnie paski nigdy nie spełniły swoich zadań i od dłuższego czasu świece na  "power" ledach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Odnoscie tasm led prawda jest taka ze te najtansze sa tyle warte co nic niestety znam to bo mam z tym doczynienia na codzien 
Wilgoc cos tam wplywa ale to nie tu problem jest problem jest w calej elektronice (rezystory diody sciezki) sa pozadne tasmy led ale to sa masakryczne ceny 
A te w tych otulinach to jest masakra nie jedne mialem na reklamacjach ze wzgledu na zwarcia nawet nie dalo sie ich uruchomic 
Wiec odradzam ten badziew z kilometra lepiej sobie kupic pare diod power led lub modulow badz naswietlacze led
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Czy to były taśmy na zasilaniu 12V ?
U siebie mam takowe w kilku miejscach (12V zasilanie ew. jeszcze przez sterownik barwy). Diody IP20 i IP65 zatopione w silikonie. Żadnych nie chłodzę, te w silikonie są w pokrywie (wilgoć) bez otuliny w zwykłym peszlu z PCV na przewody nad akwa. Dobrych kilka lat i wszystko gra. Czasami jak miałem pojedyńcze moduły, te wielodiodowe to się przepalały. Zwykle mam napięcie na zasilaczu, w czasie świecenie, 11,8V.
Mam też moduły IP67 (moduł 4 LED SAMSUNG 5630) połaczone po 2 szt.szerogowo aby tak się nie grzały i ładnie świecą - zwiekszyłem jasność przez zwiększenie napięcia do 12,6V
ps. nie reklama ale kupowałem w ledlumen / działaja długo - tylko LEDy mają/ kiedyś wymienili mi naświetlacz, był trochę już po 2letniej gearancji.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Diody led zasilamy po przez źródło prądowe a nie napięciowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości