• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Herichthys pearsei

#1
Witam,zobaczylem na wlasne oczy pare pielegnicy ktora mi sie spodobala piszac delikatnie a mianowicie pielegnica Herichthys pearsei czy moglibyscie cos napisac na jej temat bo w necie ciezko o jakis konkretyny artykol.Dziekuje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć,
To już nie są Herichthys, tylko (tymczasowo) exCichlasoma pearsei. Może dlatego miałeś problem z doszukaniem się info Smile Są to duże krówki z południowego Meksyku. Podobno mogą osiągać nawet 40cm. Bardziej roślino- niż mięsożerne. Blisko spokrewnione z exC. bocourti, gatunkiem z Gwatemali/południowego Belize.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzieki bede szukal pod ta nazwa.A jak z agresywnoscia??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No są to b. duże pielęgnice, ale na pewno nie są mordercami. Nie miałem ich ale nie słyszałem o nich tego, co np. o V. argentea (tj. że jeden osobnik potrafi wytłuc współplemieńców).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzieki jeszcze raz,bede sie bo nich przymierzal po zmianie zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Cześć,

Poniżej dobrana para tych pielęgnic sprowadzona z hodowli Tillmanna w Duisburgu:



Ryby nie są w pełnym ubarwieniu, gdyż w powyższym akwarium zostały zdominowane przez większych i bardziej terytorialnych współlokatorów. W osobnym zbiorniku, nad czarną plamą pojawia się delikatnie opalizujący szeroki pas w tonacji zielonkawo-oliwkowej (dodaje on im niesamowitego uroku). Ryby maja troszkę ponad 20 cm i nawet przy tej wielkości dymorfizm płciowy jest słabo zaznaczony. Jak wszystkie Paratheraps i Vieja, są żarłoczne (od spiruliny po krewetki), temperamentne, a także nieprzewidywalne (humorzaste) - niemal idą do tarła, a za chwilę samiec gania samicę (trzeba stale doglądać dorosłe ryby z tych rodzajów). I jeszcze jedno. Uwielbiają kąpiele piaskowe, ale nie mam tyle szczęścia co Piotr, ażeby je wówczas złapać w obiektywie.

Ps.
Sugeruję wątek przenieść do CA.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
O, to tarzanie się w piasku musi ciekawie wyglądać w wykonaniu takiego kolosa Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piekne,z jakimi rybami moga sobie plywac?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cytat:
(12-02-2012, 02:15 AM)pietia77 napisał(a): Piekne,z jakimi rybami moga sobie plywac?

U mnie pływały i pływają z przedstawicielami rodzajów: Paratheraps, Vieja, Chuco, Tomocichla, Astatheros. Nie łączyłem, ale nie widziałbym problemu z połączeniem ich z Herichthys i roślinożernymi exCichlasoma.
Wspólny mianownik - w dużym uproszczeniu, to: parametry wody, zbliżona wielkość, podobna dieta.

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Gdzie wy macie miejsce na akwaria na takie cuda w dodatku z równie dużymi towarzyszami Cool

Podziwiam.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości