• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Neolamprologus Savoryi

#1
Gadające samice
[Obrazek: ns6.JPG]

samiczka na czatach
[Obrazek: ns7.JPG]


najstarsze maleństwo
[Obrazek: ns8.JPG]


samice z małymi
[Obrazek: ns9.JPG]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Samice mają takie duże guzy tłuszczowe? Nie podejrzewałbym.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(12-02-2012, 00:00 AM)piotrK napisał(a): Samice mają takie duże guzy tłuszczowe? Nie podejrzewałbym.

W zasadzie sam się dziwię, bo w poprzednim zbiorniku nie miała tego guza, dopiero teraz się pojawił, ale nie ma go samiec i druga samica,

Ta jedna wydaje się być najszybsza i najskuteczniejsza w zbieraniu pokarmu.
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ponoć garby tłuszczowe, a dokładniej ich wielkość zależy od ilości tłustego i obfitego w białko pokarmu.

Czym karmisz?

Jedne z najładniejszych Neolamprologus, ale szkoda, że mało informacji w internecie na temat tych ryb.

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(13-02-2012, 12:17 PM)Pley napisał(a): Ponoć garby tłuszczowe, a dokładniej ich wielkość zależy od ilości tłustego i obfitego w białko pokarmu.
Pley tu się trochę nie zgodzę, ponieważ nie jest do konca jasne po co te garby są, jest wiele teorii. Ew, może sposób karmienia, wpływa jedynie jakoś na ich wielkość, ale tak samo jak i na wielkość ryby. Więc nie do konca bym to łączył ze sobą.
Polecam art. na CRC:
http://www.cichlidae.com/article.php?id=145 , fakt, że Ron pisze o pielęgnicach amerykańskich, ale myślę, ze tyczy się to też afrykańskich.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja myślę, że Pley ma sporo racji, bo mimo że być może nie jest znana ich funkcja, to można zauważyć, że ryby w naturze nie posiadają tak wielkich guzów jak te futrowane w akwarium.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(13-02-2012, 12:45 PM)Topielec napisał(a): Ja myślę, że Pley ma sporo racji, bo mimo że być może nie jest znana ich funkcja, to można zauważyć, że ryby w naturze nie posiadają tak wielkich guzów jak te futrowane w akwarium.

Oczywiście ogólnie rzecz biorąc to się zgadzam, bo i niektóre w akwariach rosną na byki większe niż w naturze, dlatego też to co napisałem, ze nie same guzy rosną ale wraz z rybą. A z tego co napisał autor, raczej w tym wypadku nie zależało to od pożywienia, ale najwyraźniej jakiś inny bodziec w nowym otoczeniu sprawił, ze samicy wyrósł guz.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Widziałem też gdzieś zdjęcie głowy bodajże C. frontosa, gdzie guz tłuszczowy był stworzony w większej części z chrząstki(?).
Trzeba jednak brać pod uwagę, że co jak co, ale pokarm jest podstawową rzeczą wpływająca na ostateczny wygląd naszych podopiecznych, dlatego ciekawiło mnie czym autor karmi ryby, bo rzadko widać tak uwydatnione garby u tego typu ryb.

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(13-02-2012, 12:17 PM)Pley napisał(a): Ponoć garby tłuszczowe, a dokładniej ich wielkość zależy od ilości tłustego i obfitego w białko pokarmu.

Czym karmisz?

Jedne z najładniejszych Neolamprologus, ale szkoda, że mało informacji w internecie na temat tych ryb.

karmię pokarmami suchymi: Naturefood oraz OSI
różnymi bo mieszane towarzystwo

oraz mrozonkami:
- kryl, artemia, komar czarny, oczlik, tanganikamix,

regularnie suche i mrożonki jak sobie przypomnę

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości