• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akawarium jaki wymiar

#1
Mialem akwa 450l proste,sprzedalem za namowa zony kupilem 350l narozne przywiozlem je do domu zalalem i sie zalamalem ni w zab mi nie pasuje fajne jest ale..... no wlasnie jest to ale.Po ciezkim namysleniu zaczolem szukac akwariow prostych i zobaczylem dwa wymiary ktore mnie zinteresowaly 180x60x60 ktore napewno odpada drugie to 180x50szerx60wys no tu musze powiedziec ze spoko,i ostatnie jakie zobaczylem to 160x60x60 tez jest ok tym bardziej ze te ostatnie jest wieksze od przedostatniego no te juz ma 575l a te 180x50x60 525l co proponujecie bo tak naprawde sam nie wiem w czwartek jade na gielde w lodzi zobaczyc szkla jakie ceny bo szklo najdrozsze w sklepie robinson o ile dobrze nazwe firmy wpisalem takie szkielko o wymiarach 160x60x60 kosztuje 1145zl nie wiem jak w firmie rybarium z ktorego mam juz 3 akwa moze firma wromak jest tansza,prosze Was o podpowiedzi bo sam nie wiem co mam zrobic najlepsze jest to ze narozne ktore kupilem ma dopiero 2 tygodnieConfused a zona chce mnie udusicSmileno wlasnie dlatego ze niedawno kupilem akwa a narozne do tanich znowu nie naleza.Pozdrawiam Piotrek .przepraszam ale nie posiadam polskich znakow.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Raczej wziąłbym 160/60/60 - większy litraż i wieksza powierzchnia dna.
Kiedy sam miałem podobny dylemat wziąłem 180/55/55 i jestem zadowolony z decyzji Wink
Taki nietypowy wymiar trzeba jednak robić na zamówienie. A moze 180/60/50 (wys)?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No wlanie dla wiekszych pielegnic wysokosc ma znaczenie?chetnie bym wziol 180x60x60 ale nie wygram z zona nie ma szans zreszta wiesz jak jest w miszkaniu mieszkanie duze ale co z tego to nie dom niestety.Zaczynam sie faktycznie przelamywac na te 160x60x60 ale tu mi dales do myslenia z tym akwa chociasz wysokie robi wrazenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wysokość oczywiście ma znaczenie. Dla największych typu Vieja/Paratheraps, czy większe Herichtys myślę, że powinno być 60 cm. Jednak dla nieco mniejszych (niższych) 50 czy 55 spokojnie wystarczy.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzieki za podpowiedz ,teraz to mi namieszales :-) musze przeliczyc ile to wychodzi litrazowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Weź jak największe możesz. Zobaczysz akwarium postoi u Ciebie pół roku i stwierdzisz, zę wcale takie duże nie jest jak się wydawała na początku ;-) Przerabiałem to nie raz ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Idź z żoną na kompromis:-) Osobiście wziąłbym 180x60x60. Jeśli zaś miało by być krótsze, to na pewno zadbałbym o odpowiednią wysokość, bo to robi wrażenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(07-02-2012, 11:52 AM)arsik napisał(a): Weź jak największe możesz. Zobaczysz akwarium postoi u Ciebie pół roku i stwierdzisz, zę wcale takie duże nie jest jak się wydawała na początku ;-)
x2
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dzieki wszystkim za porady nowe akwa bedzie 160x60x60 taka podjalem decyzje 575l wystarczajaco do mnieszkania korci mnie 180cm dlugie,ale z drugiej strony to tylko 20cm zreszta cena 180cm jest duuuuzo wieksza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Twoja decyzja. Powiem Ci tylko tyle - jak stawiałem baniak korciło mnie 200x60x50. Postawiłem 180x50x50. No i teraz żałuję, lepiej było poczekać i trochę dozbierać.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości