• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [216][Ameryka Południowa] Heros efasciatus

#1
Witam
Nadszedł czas zaprezentować moje akwarium. Powstało dość niedawno, w okolicy grudnia.
Wyposażenie:
oświetlenie 2x54W Sylviana day light i gro-lux
filtr zewnętrzny Jbl CP500
filtr wewnętrzny chyba Unimax 1000
grzałka 300W
lampa UV 15W
denitrator DIY
napowietrzacz
parametry wody:
NO2- 0
NO3- 15mg
pH 7-8 planuję zejść poniżej 7 ale narazie walka z glonami

Flora:
Valisneria gigantea
żabienica amazońska?? a bynajmniej to co z niej pozostało
jakaś Kryptokoryna ale gatunku dokładnie nie znam
był jeszcze mech ale już nie ma, zniknął Smile

Fauna:
4x heros efasciatus chyba green
4x heros efasciatus gold
2x Zbrojnik niebieski (1+1)
2x Kiryśnik czarnoplamy
dwa tygodnie u mnie
[img]     [/img]
[img]     [/img]
stan na dziś, przerabiam obecnie atak glonów ale myślę że jeszcze ze 2 tygodnie i wszystko wróci do normy
[img]     [/img]
[img]     [/img]
[img]     [/img]
[img]     [/img]
[img]     [/img]
[img]     [/img]
przepraszam za słabą jakość zdjęć ale póki co mam w domu aparat w postaci telefonu Smile
Plany na przyszłość niedaleką
wymiana kryptokoryn na żabienice,
obniżyć pH
dojdą rośliny pływające
no i chyba statecznik z 2x54W wymienię na 1x54W bo jest zdecydownie za jasno
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ten Ancistrus sp. wydaje się gigantyczny!

Szanuj te "greeny". Swego czasu miałem parkę, śliczną dobraną parke, a o takich można sobie pomarzyć!

Jak dla mnie za jasno, a wodzie brakuje "kolorku". Jeżeli zależy Ci na roślinach z tymi pielęgnicami, to proponuje mikrozoria - u mnie oszczędzały tylko to zielsko.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(26-01-2012, 20:20 PM)Pley napisał(a): Ten Ancistrus sp. wydaje się gigantyczny!
no tak tylko wygląda, to moja wypasiona samica, nawet samiec nie może zapędzić jej do gniazdka Smile
Szanuj te "greeny". Swego czasu miałem parkę, śliczną dobraną parke, a o takich można sobie pomarzyć!
(26-01-2012, 20:20 PM)Pley napisał(a): Jak dla mnie za jasno, a wodzie brakuje "kolorku". Jeżeli zależy Ci na roślinach z tymi pielęgnicami, to proponuje mikrozoria - u mnie oszczędzały tylko to zielsko.
też wydaje mi się że jest za jasno ale muszę trochę poczekać aż kupię statecznik, narazie zakupione żabienice i pistie, będą za 2 tygodnie i muszę przystopowac bo żona już walczy o fryzjera Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Co do roslin jak mialem sewerum super redy i heros to zadna sie nie uchowala problem w tym ze one nie jedza roslim tylko skubia,o zabienicach zapomnij jeszcze do dzisiaj mam w starych lisciach dziury od heros sewerum a sprzedalem z miesiac temu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Po małym rearanżu. Doszły dwie żabienice. No i troche przemeblowałem korzenie
   
   
   
   
   
walczące ?? zbrojniki
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(28-01-2012, 00:12 AM)pietia77 napisał(a): Co do roslin jak mialem sewerum super redy i heros to zadna sie nie uchowala problem w tym ze one nie jedza roslim tylko skubia,o zabienicach zapomnij jeszcze do dzisiaj mam w starych lisciach dziury od heros sewerum a sprzedalem z miesiac temu.

Cześć Piotrze,
Mam część tego stada "super red" (od Twojego imiennika). Jak kojarzę zostały sprowadzone z Singapuru. Wyglądają interesująco. Czy da się je rozmnożyć?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam da sie u mnie zlozyly dwa razy ikre tez byly sprowadzone z singapuru nietety chyba nie zabardzo wiedzialy co z nia zrobic do konca bo ja zjadly a podejrzewam ze byly za jeszcze mlode w tej chwili mam dojrzala pare ktora ma dwa lata po ktorej jest sporo maluchow.Przedstawie ja za niedlugo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
mała aktualizacja Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
nadszedł czas na aktualizację, tym razem filmik Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Świetnie się kolory i ekspozycja prezentują. Rybska już ogromne, one chyba czekają na karmienie patrząc po reakcji na podejście z kamerą?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości