• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem z ikrą

#1
Witam Wink

Chciałbym dostać poradę dotycząca tej ikry na zdjęciu bo niepokoi mnie to że na tej ikrze widać takie białe plamki czy jest to juz poczatek jej pleśnienia czy rozwija sie ona prawidłowo, ikra ma około 7 godzin jest to ikra p. Szmaragdowych, do tej pory wytarły się dwa razy i zawsze ikra zostala zjedzona, za pierwszym razem w nocy nie wiadomo przez kogo, za drugim w południe przez pare, wczesniej tez jakaś cześć ikry pleśniala. W weekend wymienieniem 3/4 wody w akwarium, wyczyściłem filtr, dodałem tez wtedy sporo szyszek olchy, a dzisiaj dolalem Tetra Vital, parametrów niestety jeszcze nie mierze.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wdłg mnie wygląda zdrowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
I ja sie nie dopatrzyłem czegoś złego z nią.
Może po prostu ikra nie zostaje zapłodniona więc później pleśnieje lub zostaje zjedzona.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak już chyba wiem w czym doszukiwałem się problemu w wyglądzie ale zauważyłem już ze tak po prostu ona wyglada jak jest Ok...jeszcze tylko musze rozwiązać problem zachowania jesli zniknie ona po raz kolejny, ale w tej chwili jeszcze jest
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wiesz ze kilka pierwszych tarel zazwyczaj jest nieudana. Ryby musza sie nauczyc dbac o ikre i o narybek tak wiec daj im szanse Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A jakiej wielkości są ryby?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No myśle ze około 20cm maja Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja trafilem na pare 13 i 15cm co miesiąc tarło i fajnie rodzice odchowywali młode Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-03-2017, 10:26 AM)Rademenes napisał(a): Ja trafilem na pare 13 i 15cm co miesiąc tarło i fajnie rodzice odchowywali młode Smile
A gdzie zdjęcia w wątku?!Zly
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A no nima hehe carl pozwolisz że wrzuce swoją byłą parke tu do Ciebie w wątku o to filmik

To było akwa tarliskowe drugie tarło było równo miesiąc po pierwszym i godzina ta sama koło 7 rano jak dobrze pamiętam Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości