• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [150l] akara electric blue obsada

#1
Witam! Na wstępie chciałbym napisać, ze cieszę sie z istnienia forum dotyczącego tak pięknych ryb! Chciałbym zaczerpnąć opinii doświadczonych akwarystów ponieważ ostatnie rybki miałem dobre 8 lat temu, 3 miesiące temu powróciłem do akwarystyki całe akwarium przez ten czas starałem sie organizować wlasnie pod akary electric blue Smile. Ryby wyladowały 2 dni temu sa to młode 4 rybki 2 Ok 3 cm 2 Ok 5 cm.
Akwarium niestety ma moim zdaniem dość nieciekawe wymiary dł 77.5 szerokość 35 wysokość 55cm. Planowo w akwarium ma byc jedna para akar. Posiadam wiele roślin ktore juz hodowałem przed wpuszczeniem ryb aby miały jak najlepsze warunki by sie chować i zeby sie ukorzenily mocno przed wykopaniem Smile. Obsada to 9 neonów czerwonych jeden zbrojnik niebieski i 4 gupiki endlera ( były gratisem do roślin i wiem ze maja odmienne wymagania ale twierdze, ze mimo wszystko maja u mnie lepsze warunki niz u poprzedniego właściciela w ścisku). Teraz moje pytanie czy z taka obsada moje akary moga życ w zgodzie ? Czy nie mam przesytu ryb? Czy proponujecie zmianę obsady na inne ryby? Czy jest szansa żebym przy odrobinie szczęścia mogl miec 2 pary akar bo nie mam serca ich wydawać... Kolejnym moim pytaniem jest karmienie sprzedający karmił ryby granulatem i czasem sercem wołowym ale wyczytałem, ze serce wołowe nie służy tym ryba, jakie pokarmy powinien zastosować chodzi mi o konkretne nazwy najlepszych pokarmów i jak czesto podawać, akary bardzo ładnie jedzą w tej chwili mam tylko płatki wysokobiałkowe i roślinne nie pogardziły a wręcz były bardzo zadowolone Smile Pozdrawiam wszystkich akwarystów i z gory dziękuje za wszystkie rady Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jaką masz filtrację? .bo to ma znaczenie.

Sam zobaczysz z czasem czy da radę utrzymać 2 pary czy raczej nie.

Pokarmy to mrożonki i żywe dawaj - lasonogi,artemia,wodzień - jest ich tyle ,że na każdy dzień w tygodniu coś innego,a jeden dzień głodówki.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki za odpowiedz, filtr wewnętrzny 750l/h aquael fan 3 plus czyszczę go 2 razy w tygodniu a w soboty odmulam dno i oczywiście podmianki wody. Wrzucam spieuline wafle co 3 dni płatki roślinne oraz wysokobiałkowe na przemian dodatkowo granulat Hikari cichlid gold wszystko jedzą chętnie. W weekendy bede podawał cos z wymienionych przez Ciebie pokarmów żywych mysle, ze taka dieta jest odpowiednia. Co do ryb podrosły i obawiam sie , ze miałem pecha i mam 4 samice choć jedna najmniejsza rokuje na samca bardziej szpiczasta płetwa grzebietowa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dlaczego czyścisz filtr dwa razy w tygodniu? Zapycha się? Jak go czyścisz? W czym płuczesz gąbki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak, zapycha sie traci wydajność raz pojawił mi sie kozuch bakteryjny na powierzchni wiec wole cześciej wyczyścić i nie miec problemu. Oczywiście filtr myje w wodzie podebranej z akwa. Pozdrawiam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Coś jest nie tak. Tak częste czyszczenie filtra nie ma sensu, nawet w wodzie z akwarium. Film bakteryjny to nic złego, jeśli Ci przeszkadza, to podnieś filtr tak, żeby mocniej ruszał taflą. Może masz bardzo drobne podłoże, które filtr zasysa i dlatego tak szybko się zapycha?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mozesz miec racje ponieważ zrobilem na środku dość duża plaże z piasku i faktycznie sie roznosi.  Staram sie unikać filmu zeby ladnie światło dochodziło do roślin przy tych 55 cm wysokości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kup za kilkanaście złotych najtańszy malutki wewnętrzny filtr. Coś takiego na przykład:
http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-hj-11...37477.html
zamontuj dołem do góry, tuż pod powierzchnią wody, tak żeby górna część wystawała trochę nad wodę i żeby filtr zasysał wodę z powierzchni, gąbkę możesz wyjąć. Możesz też odciąć dół (teraz już górę) pojemnika na gąbkę i pobawić się ustawieniem. Masz w ten sposób za kilkanaście złotych skimmer.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
IMO filtracja nie wyrobi, jak ryby będą dorosłe.

Piach na całe dno bym dał.

No i dla Endlerów szukaj nowego domku, bo jest sporo prawdopodobieństwo, że zostaną zjedzone, gdy akary jeszcze urosną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na dwie pary za mało miejsca. Pulchery to też twardsze wody, a nie napisałeś jaką wodę potrafisz im zapewnić. Jeżeli raczej twardą, to bym poszedł w kilka kirysków spiżowych, jakieś zwinniki ogonopręgie(ale nie więcej niż 10 sztuk, za krótki baniak) albo inne z twardszych wód, do tego parka zbrojników niebieskich i parka akar. To już jest wypchana maksymalnie obsada, ale powinno grać, bo akwarium wysokie i podzielą się strefami.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości