• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112] [Ameryka Południowa] Doman

#1
Witam,
Na początek przygody z forum, pragnę zaprezentować swój baniak, który wystartował 2.12.2011r. Do zmiany aranżu zmusiła mnie choroba, która zabiła wszystkie ryby, dlatego całość została zdezynfekowana i ruszyłem od nowa.

Standardowe 112 litrów, czyli 80x35x40.
Filtracja - Tetra ex700.
Grzałka.
Oświetlenie - 2x18W + odbłyśniki(narva oceanic nature i oceanic colour).
Podłoże - piasek kwarcowy, najdrobniejszy, jaki był dostępny.

Flora - Echinodorus amazonicus, Heteranthera zosterifolia, Sagittaria subulata, 3 gatunki mchu, Lomariopsis lineata, Salvinia natans(zostanie wymieniona na pistie).

Fauna - tymczasowo Poecilia wingei.

Parametry wody - zbiornik wystartował na kranówie, aktualnie jestem po dwóch podmianach na RO, no i tak już będzie cały czas. Docelowo ph ok 6 i zerowe twardości.

Poniżej fotki, jak ewoluował zbiornik od dnia założenia.

Niektórzy mieli już okazję zobaczyć akwarium na innym forum.

2.12.2011r. Korzenie po wypieczeniu w piekarniku nie chcą pływać.
[Obrazek: _DSC8179.jpg]

3.12.2011r. Jeden z korzeni odpadł z gry, oberwałem jego najdrobniejsze gałązki i wrzuciłem do akwarium. Dodatkowa porcja kokosów, zasadzona Żabienica amazońska.
[Obrazek: _DSC8182.jpg]

5.12.2011r. Wyrzuciłem duży korzeń z lewej, na jego miejsce dużo drobnych korzeni, które powinny optycznie powiększyć zbiornik, flora uzupełniona o mchy, Lomariopsis lineata, Heteranthera zosterifolia, Sagittaria subulata, Salvinia natans.
Aranżacja ulegnie jeszcze zmianie, tylko korzenie zatoną(w rogu widać kubek, który trzyma je pod powierzchnią Wink
[Obrazek: _DSC8185.jpg]

9.12.2011r.
[Obrazek: _DSC8189.jpg]

19.12.2011r.
[Obrazek: _DSC8299.jpg]



Obecni mieszkańcy:

[Obrazek: _DSC8233.jpg]
[Obrazek: _DSC8238.jpg]
[Obrazek: _DSC8244.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niezła graciarnia, całkiem przyjemny zbiorniczek dla pielęgniczek Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-12-2011, 17:05 PM)qbsztyk1 napisał(a): Niezła graciarnia, całkiem przyjemny zbiorniczek dla pielęgniczek Wink

Z myślą o nich powstał zbiornik Wink
Najprawdopodobniej znajdzie się tam harem Dicrossus filamentosus.

Z towarzyszących na pewno pojawią się otoski oraz jakieś kiryski - myślałem o pigmejach, ale ostatnio naczytałem się, że zamiast przy dnie, to pływają w toni wody. Polecicie jakiś inny gatunek, który będzie się trzymał dna? A może nie jest tak, jak przeczytałem?
Towarzystwa na górę akwarium jeszcze nie wybrałem, ale chodzą mi po głowie różne gatunki drobnoustków - oczywiście wybiorę jeden, gdybym się na nie zdecydował.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Trzecie zdjęcie od góry przedstawia najlepsza wersje zbiornika!

Piękne endlerki!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(21-12-2011, 18:49 PM)doman napisał(a): Z towarzyszących na pewno pojawią się otoski oraz jakieś kiryski - myślałem o pigmejach, ale ostatnio naczytałem się, że zamiast przy dnie, to pływają w toni wody. Polecicie jakiś inny gatunek, który będzie się trzymał dna? A może nie jest tak, jak przeczytałem?
Towarzystwa na górę akwarium jeszcze nie wybrałem, ale chodzą mi po głowie różne gatunki drobnoustków - oczywiście wybiorę jeden, gdybym się na nie zdecydował.

Pigmeje trzymają się dna, ogólnie, czasem wchodzą w toń.
Jeśli specjalnie nie zależy Ci na masowym odchowie młodych to większość gatunków corydoras który Ci się podoba, nada się. Napisz jakie masz na myśli.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Świetny zbiornik, takie trafiają w mój gust... już te endlery prezentują się w nim super przy pielęgniczka ja w sumie bym te gupki zostawił naprawde świetnie się wkomponowują
pzdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Endlerki muszą być zachwycone, pielęgniczki pewnie też będą. Akwarium ewoluuje w coraz lepszym kierunku, bardzo fajny naturalny bałagan Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(21-12-2011, 23:14 PM)qbsztyk1 napisał(a): Napisz jakie masz na myśli.
Wiem, że jest kilka małych gatunków kirysków, jakieś na "h" Smile nie pamiętam teraz Smile

(22-12-2011, 00:08 AM)Asagoth napisał(a): Świetny zbiornik, takie trafiają w mój gust... już te endlery prezentują się w nim super przy pielęgniczka ja w sumie bym te gupki zostawił naprawde świetnie się wkomponowują
pzdr
Endlerki nie dają rady przy zerowych twardościach, a z czasem takie u mnie będą.

(22-12-2011, 11:43 AM)Topielec napisał(a): Endlerki muszą być zachwycone, pielęgniczki pewnie też będą. Akwarium ewoluuje w coraz lepszym kierunku, bardzo fajny naturalny bałagan Smile

Dziękuję wszystkim za miłe słowa!

W styczniu do akwarium trafi 1+3 Dicrossus filamentosus. Już się nie mogę doczekać Smile

Zdjęcie z dzisiaj:

[Obrazek: _DSC8302.jpg]

Ale rosną te rośliny!

Przeprowadziłem korektę balansu bieli względem poprzednich fot, teraz jest to światło żarowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Z kirysków dobre byłyby habrosusy, hastatusy zachowują się podobnie do pigmejków. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(22-12-2011, 22:03 PM)Ruki napisał(a): Z kirysków dobre byłyby habrosusy, hastatusy zachowują się podobnie do pigmejków. Smile

Mówiłem, że coś na "h" Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości