• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr kaskadowy

#1
Potrzebuję zakupić filtr kaskadowy do akwarium 54l( 60x30x30).Co polecicie?Ma być cichy, oszczędny, tani i bezawaryjny:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Musi być kaskada? Kup używanego Eheima 2211-jest super, w takim akwarium właśnie go mam.
Z kaskad mam tylko chińskie XXX501 (co chwile mają inna nazwę np.HBL501), jedną w 30L drugą obecnie w 45L, więc mogę powiedzieć że będą za małe do takiego akwarium. Więc może większy model XX701 dał by radę??
Z zalet tanie, na razie bez awaryjne (jeden ponad rok, drugi kilka mcy), dostępne od ręki. Wada -moje oba "brzęczą" -dosłownie, a bardziej kiedy założy się pokrywę.
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chcę kaskadę i tylko o takie sugestie proszęSmileDzięki. Właśnie chodzi mi o to jaką wydajność powinna mieć taka kaskada?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z wiekszych kaskad moge polecic aquaclear. Pewnie minimum model 50 do takiego akwarium.ja mialem w 54 l model 30 i byl troche za maly. Wskazaniami producenta bym sie nie kierowal.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak chcesz dobra kaskade aquuaclear 500 - tylko trudno dostępna , przepływ jak i miejsce na wkłady zadowoli każdego .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Właśnie jeśli patrząc na te wskazania od producenta to diametralnie one się różnią od ocen użytkowników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
500 ma 1750l /h przepływu .
pobiera przy tym 14 w miejsce na dużą gabkę + wkłady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(06-01-2017, 19:14 PM)adams2121 napisał(a): Jak chcesz dobra kaskade aquuaclear 500 - tylko trudno dostępna , przepływ jak i miejsce na wkłady zadowoli każdego .

Wskazaniami producenta nie ma sie co sugerowac. Aquaclear 30 jest m. Zd. Idealne do kostki 30x30x30. Nie wiem czy aquaclear 500 to to samo co 50, ale przeplyw 1750 l to troche duzo. Trzeba bedzie chyba zmniejszyc, co moze wplync na glosnosc. Ja modelu 50 nie mialem, ale mialem 30 i m. Zd. Jest za maly do 54 l (chociaz troche tam mi chodzil ).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja kiedyś przez dłuższy czas używałem FZN2 (akurat jako dodatkowy w 126 litrach). Też brałem pod uwagę Aquaclear, jednak do FZN przekonało mnie to, że nie ma możliwości rozszczelnienia się tego filtra (jest to jednolity odlew plastiku). A tak poza tym sprawował się dosyć dobrze, nie był też zbyt głośny jakoś.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nad czym tutaj dyskutować?Chyba lepszej kaskady niż Aquael-owska seria FNZ nie ma.Cenowo wychodzi całkiem dobrze,pobiera mało prądu a także tanie i łatwo dostępne części.Poza tym jeżeli chodzi o hałas to trzeba się liczyć z tym iż jest to kaskada więc jakiś lekki chlupot wody zawsze może być słychać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości