• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450l][Ameryka Południowa] Akwarium

#1
Chcialbym Wam pokazac moj zbiornik, 450 litrowy, standardowy Juwel z szafka. Jako filtracja pracuja 2 filtry zewnetrzne o lacznym przeplywie ok 3400 l/h i o lacznej pojemnosci zloz ok 32 litrow.

Nie wierze w teorie typu podzial filtracji na mechaniczna i biologiczna, dlatego ze kazda filtracja mechaniczna stanie sie po czasie filtracja biologiczna.

Tak wiec u mnie filtry sa wypchane "najlepszymi" zlozami jakie mialem w zasiegu reki, miedzy innymi Purigen, fluval bio max, tropical poro ring itp...

Oswietlenie to lampa na 2 swietlowki, na chwile obecna jedzie na jednej (bylo za jasno), postawiona nad akwarium, grzalka, 80 kg piasku drobnego, kilka korzeni, jeden anubias.

To na tyle jezeli chodzi o technike.

Fauna:

2 x Red Tiger/Astronotus Ocellatus, 1 x F0 Columbian Astronotus Ocellatus, 5 x F0 Hoplarchus Psittacus. Nie bylo papug, byly same oscary ale sa w kwarantannie i wpadly one - papuzie. Czesto przez ludzi mylone z azjatycka hybryda.

Tyle.

Kilka fotek:







Załączone pliki Miniatury
                   
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Ale jasny piach Big Grin

Piękne pawie!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Jasny piach nie jest żadnym problemem, jeśli tylko natworzy się trochę cienia korzeniami/jakimiś chwastami, czego tu niestety troszkę brakuje Smile Osobiście zbiorniki o standardowej szerokości wolę z tłem, wtedy naturalniej się prezentuje. Ryby mają dużo miejsca do pływania - to na plus, ale pokombinowałbym jak nieco "unaturalnić" zbiornik.

Jak obydwa gatunki na siebie reagują?
Pozdrawiam,
Adam
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Wszystko w swoim czasie, jak pisalem w innym watku dopiero sie wprowadzam wiec zbiornik jest zalany zeby ryby zyly. Cos tam umebluje.

Rafal
 
Podziękowania złożone przez:
#5
Baniak dość ładny choć "trochę" pusto.

Jaka będzie docelowa obsada?
 
Podziękowania złożone przez:
#6
(20-12-2011, 19:42 PM)igor1996sa napisał(a): Baniak dość ładny choć "trochę" pusto.

Jaka będzie docelowa obsada?

Nie wiem jaka bedzie. Marza mi sie 2 pary dzikich oscarow, albo para papuzich ale nie ma warunkow do tego ciagle jakies przeprowadzki kur....

Musze w koncu podjac decyzje ale ja juz taki jestem ze lubie zmiany.

Rafal

 
Podziękowania złożone przez:
#7
(21-12-2011, 02:04 AM)rmboss napisał(a):
(20-12-2011, 19:42 PM)igor1996sa napisał(a): Baniak dość ładny choć "trochę" pusto.

Jaka będzie docelowa obsada?

Nie wiem jaka bedzie. Marza mi sie 2 pary dzikich oscarow, albo para papuzich ale nie ma warunkow do tego ciagle jakies przeprowadzki kur....

Musze w koncu podjac decyzje ale ja juz taki jestem ze lubie zmiany.

Rafal

Nazywajmy może gatunki po imieniu Hoplarchus psittacus to Hoplarchus psittacus (choć nazwa wskazuje na papugę), nie lubie spolszczeń gatunków (wprowadzają dużo zamieszania w systematyce) ale papuzie dla mnie to ten syf sprzedawany u nas w sklepach, taką papuzią wszyscy znamy Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#8
(21-12-2011, 10:17 AM)qbsztyk1 napisał(a):
(21-12-2011, 02:04 AM)rmboss napisał(a):
(20-12-2011, 19:42 PM)igor1996sa napisał(a): Baniak dość ładny choć "trochę" pusto.

Jaka będzie docelowa obsada?

Nie wiem jaka bedzie. Marza mi sie 2 pary dzikich oscarow, albo para papuzich ale nie ma warunkow do tego ciagle jakies przeprowadzki kur....

Musze w koncu podjac decyzje ale ja juz taki jestem ze lubie zmiany.

Rafal

Nazywajmy może gatunki po imieniu Hoplarchus psittacus to Hoplarchus psittacus (choć nazwa wskazuje na papugę), nie lubie spolszczeń gatunków (wprowadzają dużo zamieszania w systematyce) ale papuzie dla mnie to ten syf sprzedawany u nas w sklepach, taką papuzią wszyscy znamy Wink

No widzisz a dla mnie i dla mojego taty np papuzie to zawsze byly te ktore mam, a te hybrydy o ktorych piszesz to syf dla dzieciakow.

Nie widze problemow zeby ryby nazywac po imieniu, ale takie pisanie na forum lacinskimi nazwami tylko zainteresowanym moze mowic cokolwiek, ludzie czytajacy watek powierzchownie nie beda wiedzieli o czym piszemy.

Rafal


 
Podziękowania złożone przez:
#9
Rmboss - w jednym masz rację, pierwszymi "papugami" były H. psittacus, ale co do tego, że nazwa łacińska mówi coś tylko zainteresowanym, to się nie zgodzę. Jak na prawdę ktoś jest zainteresowany, to dowie się więcej o danej rybie, skutek - poszerzy swoją wiedzę. Takie podejście do hobby należy propagować. Smile No ale nikt nikogo nie będzie przecież zmuszał.

Wracając do akwarium - komentować nie będę, bo wszystko już zostało powiedziane, natomiast na głowach u niektórych psittacus widzę dziurki - mam nadzieję, że przy takiej filtracji jaką im oferujesz to się nie powiększa? Powodzenia, bo masz piękne rybska. Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#10
(21-12-2011, 11:07 AM)rmboss napisał(a): No widzisz a dla mnie i dla mojego taty np papuzie to zawsze byly te ktore mam, a te hybrydy o ktorych piszesz to syf dla dzieciakow.

Nie widze problemow zeby ryby nazywac po imieniu, ale takie pisanie na forum lacinskimi nazwami tylko zainteresowanym moze mowic cokolwiek, ludzie czytajacy watek powierzchownie nie beda wiedzieli o czym piszemy.

Rafal
Te hybrydy u nas są utrwalone jako pielęgnice papuzie i według mnie nazywanie Hoplarchus psittacus pielęgnicą papuzią, przyczynia się do mylenia go z tą hybrydą. Jest to forum raczej specjalistyczne i jak sam zauważysz w miarę zagłębiania się w jego treść, że raczej większość kładzie tu duży nacisk na prawidłowe nazewnictwo.
Wydaje mi się, że to bardzo dobrze, że głównie zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi, a ci co nie wiedzą to czegoś się nauczą. Gwarantuję Ci też, że ci niezainteresowani jak zobaczą nazwę pielęgnica papuzia, to tylko jedną będą mieli na myśli i nie będzie to Hoplarchus psittacus Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości