• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 300 l 120/50/50

#1
Witam wszystkich na forum mam prośbę w pomocy dobrania obsady akwarium 300 l. 
Chodzi mi głównie o Pielęgnice ewentualnie jakieś sumy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Artur, przejrzyj działy Ameryka Południowa i Afryka jak chcesz sumy lub raczej sumiki Wink
Pytanie zadałeś zbyt ogólne i raczej nikt nic nie doradzi jeśli nie napiszesz jaki planujesz wystrój, jaką masz wodę i jakie pielęgnice Ci się podobają.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(04-11-2016, 08:37 AM)dzikakuna napisał(a): Artur, przejrzyj działy Ameryka Południowa i Afryka jak chcesz sumy lub raczej sumiki Wink
Pytanie zadałeś zbyt ogólne i raczej nikt nic nie doradzi jeśli nie napiszesz jaki planujesz wystrój, jaką masz wodę i jakie pielęgnice Ci się podobają.

Podobają mi się Pielęgnice Pawiookie, Akary Pomarańczowopłetwe, Polypterusy, Sumy Fossylisy itd. 
Wystrojem mają być jakieś różnego rodzaju Korzenie,  kamienie dno jeszcze nie wiem czy piach czy drobny żwir.  Będą pływać w kranówie. 
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akwarium jest za małe na ryby które Ci się podobają. Poczytaj o nich, dorastają do na prawdę dużych rozmiarów. Zajrzyj jeszcze do wątków w dziale prezentacji, może coś mniejszego wpadnie Ci w oko.
Jeśli woda ma być z kranu to obejrzyj pielęgnice z ameryki środkowej.
http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=13
http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=54
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja słyszałem, że para Akar pomaranczowopłetwych wystarczy 240-300 l, dla Pawiookiej wystarczy 300 l jednak, że z Ameryki Środkowej są też Pielegnice Perłowe które mi się mega podobają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niestety zarówno dla akar pomarańczowopłetwych jak i pawiookich twoje akwarium jest za małe. Obydwa gatunki są duże i bardzo agresywne i minimum, jakie trzeba im zapewnić to 500 litrów.

Pielęgnice perłowe też są agresywne. Co myślisz o niebieskołuskich?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Agresja nie jest problemem bo chce mieć np jedna parę Perłowej niebieskołuskie też są fajne, ale jednak wolałbym te Perłowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tylko że agresja może być tu z czasem problemem - samiec może chcieć zabić samicę.

Chyba, że nie przeszkadza ci trzymanie w akwarium kratki rozdzielającej parę. Jeżeli nie, to w takim akwarium możesz mieć parę perłowych. Ale zacznij od kilku młodych, żeby para dobrała się naturalnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Trzymałem swego czasu parkę rivalutusów w zbiorniku o długości 150 cm. Myślę,że wszystko zależy od tego na jakiś ryby się trafi. Moim zdaniem spokojnie możesz spróbować z grupą młodych akar by potem je zredukować do pary plus jakieś rozpraszacze.Wbrew pozorom to samice czasem są agresywniejsze a w przypadku tarła to już standard.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(04-11-2016, 14:21 PM)schmeichel napisał(a): Trzymałem swego czasu parkę rivalutusów w zbiorniku o długości 150 cm. Myślę,że wszystko zależy od tego na jakiś ryby się trafi. Moim zdaniem spokojnie możesz spróbować z grupą młodych akar by potem je zredukować do pary plus jakieś rozpraszacze.Wbrew pozorom to samice czasem są agresywniejsze a w przypadku tarła to już standard.

Np. jakie rozpraszacze?

(04-11-2016, 14:48 PM)Artur1997 napisał(a):
(04-11-2016, 14:21 PM)schmeichel napisał(a): Trzymałem swego czasu parkę rivalutusów w zbiorniku o długości 150 cm. Myślę,że wszystko zależy od tego na jakiś ryby się trafi. Moim zdaniem spokojnie możesz spróbować z grupą młodych akar by potem je zredukować do pary plus jakieś rozpraszacze.Wbrew pozorom to samice czasem są agresywniejsze a w przypadku tarła to już standard.

Np. jakie rozpraszacze?

A Polypterus/y mogą być w takim akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości