• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [192l][SA] BW z Apisto

#1
Star 
Witam,
Stwierdziłem, że nadszedł czas na prezentację mojego akwarium Smile
1. Litraż i wymiary akwarium. - 192l 120x40x40cm
2. Oświetlenie. - 10 modułów LED po 2,5W. Po połowie barwy ciepłej i zimnej

   

3. Filtracja. - Kubełek Tetra EX700 + głowica Aquaela 1000l/h jako mieszadło do wody Smile
4. Inny sprzęt. - Grzałka z termostatem 150W
5. Parametry wody. - Leję czyste RO, piasek coś tam zatwardza, coś tam zakwaszę szyszkami i liśćmi. Myślę, że pH jest w granicach 7, a twardości ok. 2-3
6. Użyte dekoracje. - Korzenie przytargane z lasu, trochę gałązek z wierzby mandżurskiej, łupiny kokosów (poukrywane Wink), liście (głównie dębu) i szyszki olchy.
7. Obsada akwarium. 
2
samce ♂ a. Bitaeniata F1 - do wydania
3 samice ♀ a. Baenschi F1 - docelowo układ 3+4
11 Hemigrammus Bleheri/Hemigrammus rhodostomus/Petitella Georgiae - nie wiem które mam Big Grin
8. Ewentualne rośliny. - Jakieś microzorium i jakieś anubiasy Smile
9. Zdjęcia.

   

A. Baenschi

   

   

   

   

A. Bitaeniata

   

   

   

I rodzice WF (już ich nie ma w baniaku)

   

   

   

   

Pozdrawiam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zajebiaszcze te bitki miałeś! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki Smile
Mam po nich młode na sprzedaż jakby ktoś chciał Big Grin
U tych dwóch samców też pokazuje się ten bordowy kolor na płetwach, kiedy się stroszą do siebie, także potencjał chyba mają Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Co tu dużo mówić, akwarium wygląda rewelacyjnie. Fajny syfek, jest mrocznie i klimatycznie.
Ta głowica Aquaela to jest tam z prawej u góry? Bez gąbki nie robi zbyt mocnego prądu? Mógłbyś coś więcej napisać o konstrukcji pokrywy(?) czy tam po prostu oświetlenia. Widzę tam jakieś górki i dolinki i już mi się zapala lampka pt. "ciekawe rozwiązanie" Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak,  głowica jest po prawej góry. Mocnego prądu nie robi bo przepływ jest ustawiony na jakieś 30-40%. Jest tylko do ruszania wodą, więc gąbki nie zakładałem Wink
Pokrywy nie ma Big Grin  Moduły LED zamontowane są na drewnianych listewkach położonych na wzmocnieniach wzdłużnych akwarium. Na to zarzucona jest firanka Big Grin bo mi zwinniki latały zamiast pływać. Pomogło Smile Górki i dolinki są dlatego że odstają tam kable od oświetlenia i podnoszą firankę.
Tak, wiem, prowizorka jak się patrzy Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wiesz ze w tym kraju prowizorki wytrzymuja najdluzejBig Grin wiem z doswiadczenia. Nie mniej wyglada to ciekawie i intrygujaco
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Na żywo jest trochę mniej ciekawie i intrygująco Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(03-11-2016, 00:30 AM)kuba4410 napisał(a): Pokrywy nie ma Big Grin  Moduły LED zamontowane są na drewnianych listewkach położonych na wzmocnieniach wzdłużnych akwarium. Na to zarzucona jest firanka Big Grin bo mi zwinniki latały zamiast pływać. Pomogło Smile Górki i dolinki są dlatego że odstają tam kable od oświetlenia i podnoszą firankę.
Tak, wiem, prowizorka jak się patrzy Big Grin

Pytam dlatego, że takie alternatywno-prowizorkowe rozwiązania właśnie najbardziej mnie kręcą Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Czy układ 3+4 a. baenschi będzie okej z taką aranżacją? Po dwóch stronach są "zbiorowiska" korzeni. Dodatkowo przez całą długość akwarium, przy tylnej szybie, jest rozrzucona dosyć spora ilość drobnych patyków.

Dwie większe samice zajęły oba przeciwległe "zbiorowiska". Trzecia,  najmniejsza samica jest przeganiana, ale głównie przebywa w środku akwarium (w "chruście" lub w korzeniach pistii). Samce Bitaeniata też są przeganiane przez wszystkie 3 samice. Zagracić bardziej chcąc mieć 4 samice i 3 samce Baenschi? Samce Bitek chcę wydać (jak ktoś je będzie chciał).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja bym tą pustą plażę zagracił jakoś, bo to jest potencjalne jedno, jak nie nawet dwa, terytoria.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości