• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 100x40x50 200l ?

#1
Witam , od razu piszę nie denerwujcie się na mnie nie mam zielonego pojęcia o Pielęgnicach , jedynie teoria z internetu . 
Do tej pory mam baniaczek 70l wielogatunkowe ale zakupiłem 200l nie dawno i chciałem mieć tam właśnie pielęgnice . Nie chcę zbyt duzej obsady zbiornika wystarczą jak dla mnie 4 , 5 szt. ale żeby rybki były okazałe , może nie duże( chociaż Papuzie robią ogromne wrażenie ) , bo wiem że zbiornik jest mały ale żeby były wyraziste . 
Posiadam dwa filtry kubłowe Minikani 80 i fluval104 oraz aquel FAN 2 , napowietrzacz Aquel , oświetlenie 2 x t 8 20 W plus Led . 
Akwarium bez roślin , może Anubias cy Microsorium i jakieś pływające dla uzyskania cienia . Na wyposażeniu średni korzeń i kamienie , kryjówki itp . Chę uzyskać jak najwięcej miejsca dla rybek .
Pytanie do was jakie rybki mi możecie polecić ? co do krytyki przyjmę wszystko na klatę i postaram się konstruktywnie odpowiadać .
Dodam jeszcze ze baniak nie zalany jeszcze wodą ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Napisz o jakich parametrach wodę możesz rybom zapewnić (jakie ph i twardości). Wtedy propozycję obsady posypią się jak z rękawa. Wink
P.S Prawdziwe papugi wyglądają tak:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2...+psittacus
i Twoje akwarium jest dla nich za małe.
Co do "Papuzich" to możesz poczytać o nich w wątku: Stop hybrydom
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3...ht=papuzia
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
tz . ze muszę zrobić testy wody jaka mam w obiegu wodnym domowym i podać tutaj wyniki testów ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeśli nie posiadasz filtra RO, i dysponujesz kranowitem (parametry i tak zbadaj) to przejrzyj dział Ameryka Centralna, może coś wpadnie Ci w oko.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ok lookam w podany przez Ciebie dział , w razie potrzeby moge zakupć filtr RO nie ma problemu , parametry podam jak tylko bede je juz znał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dodatkowo parametry wody możesz uzyskać na stronie internetowej swoich wodociągów Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
a więc podaje parametry wody mam nadzieje że to wystarczy :

pH -7,3
Mętność- < 0,10 (NTU)
Azotany - 8,0  mg/l
Siarczany - 49 mg/l
Mangan - 19  ug/l
Żelazo - 53  ug/l
Twardość Ogólna - 214 mg/l
Ogólna liczba mikroorganizmów w 36* - 54 jkt/1ml
Chlor wodny - < 0,05#  mg/l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
214 mg/l CaCO[sub]3[/sub] to jest jakieś 12 stopni twardości ogólnej. Masz zatem typową wodę kranową.

Możesz wrzucić zdjęcie akwarium? Rozumiem, że obsada ma być raczej pod aktualny wystrój, na razie nie planujesz tam nic zmieniać?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ostatnie zdanie z pierwszego postu piotrK przeczytaj Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
moje  zapytanie było odnośnie obsady zbiornika 200l , wody jeszcze nie ma juz, może w tym tygodniu uda się zalać , mniej więcej może macie pomysły jak zaaranżować taki baniak ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości