• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem z filtracją w 450l (CA)

#1
Cześć,
proszę o poradę w zakresie dobrania optymalnej filtracji w zbiorniku 150x50x60. Obecnie pracują tam:
  • JBL e1501 (biolog) - w całości wypełniony ceramiką,
  • JBL e901 (mechanik) - w całości zapchany watą filtracyjną JBL Symec,
  • Aquael Cicrulator 1000.
W zbiorniku pływają 3x O.heterospila i kilka sztuk młodzieży H.nicaraguensis. Ryb nie przekarmiam - karmię 2x dziennie ilością, która znika w ciągu 3 minut, co drugi dzień rano podaję żywy/mrożonki.
Mój problem polega na tym, że w toni cały czas unosi się "syf", a na powierzchni kurz. Około tydzień temu przepłukałem filtr mechaniczny i całkowicie wymieniłem wkłady, jednak nie widzę zbytniej różnicy w czystości wody.
Załączona ilustracja obrazuje kierunek przepływu wody w zbiorniku (widok z góry).
Prośba o pomoc w zakresie umiejscowienia filtrów i kierunku przepływu wody.


Załączone pliki Miniatury
   
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cyrkulator daj nad wlotem do mechanika. Zasada jest taka iż woda zatacza koło i cały brud wraca pod cyrkulator i tam właśnie jest zbierany.
Deszczownice i zwężki pościągaj bo przeszkadzają. No i w sumie nie potrzebujesz osobnego kubła do mechaniki. Wystarczyłby pre filtr z HW-603
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(23-10-2016, 21:32 PM)przerybiony napisał(a): Cyrkulator daj nad wlotem do mechanika.
Jak skierować wylot?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Aquaela turbo 1000 dał bym na wylocie 1501-ki aby wspólnie prowadziły mocny prąd wody po przekątnej.
I tyle Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Prosze to mój film. W połowie jest o cyrkulacji i ustawieniu i zasadzie dlaczego tak najlepiej zbiera.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Postąpiłem analogicznie, jak na filmie - wylot z biologa skierowałem po przekątnej na przednią szybę, cyrkulator umieściłem nad wlotem do mechanika. Dodatkowo z mechanika zdjąłem deszczownicę, a wylot skierowałem wzdłuż tylnej szyby, tak samo jak wylot cyrkulatora.
Widać zauważalną poprawę. Dzięki
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Świetnie, miło to słyszeć. Teraz tylko dopasuj moc cyrkulatora. Bo nie musi być mocno. Przy dobrym ustawieniu akwarium wyczyści.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości