• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada 300 l ( niestandardowe)

#1
witam
jestem nowy na forum to się przedstawię.
mam na imię Patryk mam 15 lat i akwarystyką zajmuję się od +/- 6 lat. 4 najbliższe lata poświęciłem pyśkom z Malawi (m.in.Metriaclima sp. Membe Deep , aulonocara red rubin , aulonocara baenschi u wszystkich z tych ryb miałem udane tarła i udało mi się sporą ich część sprzedać dla kolegów hobbystów) ale do sedna postanowiłem coś zmienić i pójść w Amerykę południową ponieważ zakochałem się w... ziemiojadach Angel dla nich zmieniłem zbiornik na 300l o wymiarach 140x45x50 wiem mało jednak prowadzę jeszcze 375 l Tanganikę z trofciami i nie mam miejsca na drugi taki duży zbiornik niestety ... ( poniżej tanga.)

   


ale przejdźmy do sedna problemu czyli obsady.
-chcę w tym zbiorniku 3 pary czyli 6 sztuk. (akceptowalne? )
-do ziemów planuje parkę heros sp. rotkeil (dobre towarzystwo ?)
-do tego stado kąsaczy prawdopodobnie hokejówki ( max 20 szt.)
-myślałem też nad płaskobokami ( wejdą 5 szt.???)
poniżej zdjęcie akwa . proszę (jeśli jest taka potrzeba) o skorygowanie obsady pozdrawiam.
   


   
edit. trochę o sprzęcie filtr zewnętrzny jbl e1501 + mieszacz jvp-101 (najtańszy przejściowo ) + mechanik aquael pawerhead 500 , grzałka 250 w . oświetlenie lampa led przerobiona ( dodane żółte ledy )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ale nicka sobie chopie wybrałeś ;D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-10-2016, 18:52 PM)tuptuś napisał(a): Ale nicka sobie chopie wybrałeś ;D

prawda Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Może ktoś pomoże a nie zajmuję się nie ważnym nickiem ....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Trochę długa lista życzeń na taką szklankę. Ziemki lepiej funkcjonują w stadzie. Jednogatunkowe stadko i na upartego jakąś drobnica w toń. To nie Malawi tutaj nie stosuje się przerybienia.
A co do nicka to długa historia Smile

PS. O jakich ziemkach myślisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nick masz bardzo fajny ( taki oryginalny Smile). Może Read Head Tapajos stadko + coś małego stadnego były by dobre? Chociaż interesują mnie te ziemiojady o których ty myślisz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fajny pomysł na zawieszenie korzeni, myślałem kiedyś o takim sposobie i ciekawy byłem jak to będzie wyglądać. Teraz już wiem, fajnie.
Zbiornik jednak nie duży. Być może jakieś jurupari mógłbyś trzymać i do tego rozpraszacze na górę, ale tylko to i nic więcej.
Hokejówki też potrzebują miejsca, na pewno ta ilość jest za duża, więc może jakieś spokojniejsze np. Nannostomus beckfordi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No więc tak panowie myślałem nad konkretnym ziemkiem czyli geophagus red head tapajos do tego 1+1 herosów i rozpraszacze. Z płaskoboków po dłuuuuugich przemyśleniach rezygnuje ( jednak 15 cm to dużo ). tuptuś wspomniałeś że to nie Malawi i nie stosuje się przerybień ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań i NIGDY nie będę dla przykładu wszystkie wymienione przeze mnie ryby ( aulonocary ) pływały w oddzielnych akwariach wielkości 300l na harem 1+4 więc no. ... źle nie miały hehe. Niestety po przeprowadzce i braku czasu ( szkoła ) moją małą hodowlę hobbystyczną musiałem zlikwidować pozostało tylko 375l tanga i... wymarzone akwa dla ziemków. Dobra to co proponujecie ponowie coś dodać , zabrać jakie ilości ?.
pozdrawiam

ps. sloma dzięki za miłe słowa . Pomysł z korzeniami narodził się od 2 rzeczy 1- wolne dno dla ziemków 2.- bardziej naturalny wygląd zatopionego lasu Big Grin

edit. sloma wspomniałeś o juropar ale on dorasta do 25 cm gdzie tapajos do 15 -16 jak to z tym jest ... ,, An aquarium with a base measuring at least 210 ∗ 60 cm '' cytat ze strony seriouslyfish.com dotyczący wielkości podstawy akwarium dla juropar .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Gymnogeophagus rhabdotus "blue neon"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie do zdobycia w moich okolicach , pozostanę przy tapajosach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości