• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l] Black water. (Początki z czarnymi)

#1
Wymiary: 80x35x40 
Pojemność: 112 litrów 
Oświetlenie: 1x18w i zwykła żarówka 40w
Filtracja: Aquael turbo filter 500 
Ogrzewanie: grzałka z termostatem 200w Aquael 
Parametry wody: pH 6.5 , kh 0.1 , gh 0.1 , no3 0

Chciałbym się przywitać ,gdyż na tym forum jestem nowy. Big Grin i zaczynam dopiero swoją przygodę z czarnymi wodami. Zbiornik zalany 13 października. Około 70% wody z poprzedniego i 30% świeżej. Aktualna obsada to skalar i 2 kosiarki. 

Docelowa obsada: 
Pielęgniczka kakadu (1+2/3)
Neon inessa 15 sztuk 
Kirysek pstry/spiżowy 8 sztuk 
Zbiornik niebieski (1+1) Czy taka obsada będzie okej?  Można coś jeszcze dodać?  Z góry przepraszam za jakość zdjęć lecz nie mam do tego odpowiedniego sprzętu. Co sadzcie? Z chęcią posłucham rad. ?                
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć. Fajnie widzieć nowe mroczne szkiełko Smile. Akwarium za mało zagracone jak na planowaną obsadę. Lewa strona prosi się o jakieś korzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Właśnie podziwiałem Twoje szkiełko. Myślę , że tego kokosa dać gdzieś w środek , bo szpecic trochę wygląd i w ogóle tych kokosów dodać gdzieś. ? Na lewą stronę planuje gałęzi dębu trochę. Tylko nie wiem jak je spreparować. Mam dębaka blisko domu i czy takiej gałęzi starczy pozbyć się kory i wygotowac w solance i w zwykłej wodzie? Planowane jeszcze szyszki olchy.?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak wystarczy, ja tylko długo gotowałem bez soli i bez okorowywania. Osobiście nie lubię kokosów, ale to kwestia gustu,często stosowane w akwarystyce,  a rybcie bardzo lubią kokosy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zmienione oświetlenie z świetlówki OSRAM na NARVA. Big Grin woda powoli się barwi. Kokosy będą pochowane w korzeniach dla Apisto Tonguei obsada będzie raczej bez zbrojników, ponieważ pielęgniczki w razie jak się będą tarły to będzie po ikrze. I zamiast neonów może Carnegiella strigata?? Tak wygląda po zmianie oświetlenia.Big Grin


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zaczynają pojawiać się powoli glony. Parametry wody w normie. W następnym tygodniu zjawiają się pierwsi planowani mieszkańcy. Big Grin koledzy wypowiedźcie się... :/


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Co tu robi ten skalar ? SmileSzkło ładne nie powiem,robi wrażenie. Dałbym jednak jeszcze trochę drobniejdzych gałązek. Może olcha czarna?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Skalara i 2 kosiarki dał mi kolega na przetrzymanie ale w poniedziałek je zabiera Tongue mam już nazbierane sporo gałązek dębu i olchy czarnej. Dziś je przygotuje i wrzucę. I czy znacie może jakieś sposoby żeby umyć kamień z przedniej szyby na zewnątrz? Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(21-10-2016, 08:32 AM)mariuszbrzez80 napisał(a): Co tu robi ten skalar ? 
Jak to co, pozuje, pływa Wink pewnie robi za "testera"...

Zbiorniczek przedni, zapowiada się na coś fajnego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Kamień z szyb myję szmatką nasączoną octem spożywczym a później spłukuje.
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości