• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Plan na 360/450l

#1
Cześć wszystkim. Mam zamiar zmienić akwarium z 126 na 360 lub 450l. I mam parę pytań związanych z zakładaniem takiego akwarium.
Jeśli chodzi o oświetlenie to kompletnie się na nim nie znam... Czytałem o power ledach ale jak podliczyłem ile by mnie kosztowało zrobienie takiego oświetlenia żeby uzyskać 0,5W na litr to mnie zatkało Wink Stąd mam do was pytanie. Jakie oświetlenie użyć żeby nie zrujnowało kieszeni a nie wymagające za dużo rośliny rosły?
Takie akwarium swoje waży Wink, stąd też 2 pytanie. Stelaż czy szafka? Będę robił wszystko samemu więc jeśli ktoś już spawał taki stelaż bym był wdzięczny za przybliżenie kosztów, tak samo z szafką.

Pozdrawiam Janek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
jakie wymiary zbiornika??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
120x60x60 (432l) albo 120x60x50 (360l)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
a nie możesz isc w długość??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie, znalazłem takie 2 w okolicy i się zastanawiam który. Najprawdopodobniej 432
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak kupię używane to lepiej będzie je skleić na nowo czy jeśli nie cieknie wytrzyma spokojnie z 5 lat?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(09-10-2016, 22:39 PM)Janek napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie. Jak kupię używane to lepiej będzie je skleić na nowo czy jeśli nie cieknie wytrzyma spokojnie z 5 lat
Janek wybacz ale chcesz zdemontować szyby w kupionym akwarium i jeszcze raz je skleić nowym sylikonem?! 

Ja przez ostatnie 20 lat kupiłem nowy 1 zbiornik wszystkie inne były kupione używane (przynajmniej o 40% taniej niż nowe Wink...) Żaden z nich nigdy mi nie rozszczelnił się. Musisz tylko dokładnie sprawdzić łączenia a najlepiej zobaczyć (jeśli jest taka możliwość) zbiornik zalany. No i zawsze jest niebezpieczeństwo rozszczelnienia...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki, po prostu czytałem gdzieś o ponownym sklejeniu dla pewności dlatego się pytam jak to w praktyce wygląda jednak jest strach przy przesiadce z 126 na 432l Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To są szklanki i nie ma sie co bać bo nie ma czego. Wybierz ten który jest w lepszym stanie, nie porysowany, nie poobijany i zapytaj ile ma lat.
Planujesz roślinne akwarium skoro chcesz mieć 0.5w/l?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie do końca roślinne ale coś tam chciał bym mieć Wink
Na pewno będzie 6x skalar żaglowiec i 6x pielęgnice Meeka i chyba 6x l183. Jak da radę to jeszcze pielęgnice pawiookie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości