• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: regały magazynowe

#1
https://www.obi.pl/decom/product/Metalka...ageSize=72

Ciężar niby wytrzyma, ale zastanawia mnie "bezśrubowy" montaż.
Czy to się nie złoży jak domek z kart jak np. zahaczę barkiem?

Na pewno ktoś z Was na czymś podobnym akwaria ma albo miał. Jakie wrażenia z użytkowania?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Miałem ... dolny baniak mi strzelił po kilku miesiącach. Dodatkowo miałem solidnie zakotwione w ścianie ... niestety nic to nie dało , część która była wolna od kołków po prostu porządnie siadła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam w pracy b.podobne, tylko że z Castoramy. W porównaniu do innych regałów w magazynie, trochę delikatne. Akwarium 240l bym na tym nie postawił. Wzmocnienia pod każdą półką są ok, ale same ażurowe kątowniki nie wyglądają zbyt solidnie.
Na pewno nie rozpadnie się gdybyś zaczepił barkiem. Dobrze było by przykręcić cały regał do ściany.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Powinien być przykręcony do ściany. Słupki mają do tego otwory. Jeśli masz obawy, to są wersje z niepodzielnymi słupkami. W Katowicach, dla usztywnienia wstawiałem jeden blat pionowo z tyłu.
W domu mam mniejszy 90x45 postawiony jako dwa, skręcone z sobą chyba 2 śrubami i przykręcony do ściany jednym kołkiem rozporowym. Płyty wielokrotnie pomalowane farbą olejną i oklejone tapetą samoprzyklejalną (czy jak się ta folia do mebli nazywa). Stoi to już chyba z 8 lat, na jednym 114, na drugim 60 i 60 i nie widać ugięć czy wypaczeń.
pzd
P.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Szukam czegoś pod dwa 200x60x40 w jednym słupku. Znajdę jakieś solidne gotówce czy zostaje tylko spawanie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tylko na zamówienie. Chyba, że do supermarketów, ale w tym się nie orientuję. Największe "detaliczne" jakie widziałem to półka 150x50.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A jaki profil zakupić żeby takie dwa szkiełka ustawić? Chciałbym podeprzeć max w 6 miejscach. Po końcach i podpora na środku. Profil zamknięty 30x30 wystarczy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pogadaj z doswiadczonym spawaczem - on ci powie .
Ew z kimś od konstrukcji - wyliczy ci .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jakiegoś tam spawacza mam na osiedlu i o ile wiem ze swoją robotę zrobi dobrze o tyle wybór materiału wolę dokonać sam. Ostatnio widziałem regały w fishroomie z profili zimno gięte chyba 20x20 i skręcane śróbami. Jak ruszyłem ręką to bujnelo się w sposób dla mnie nie do przyjęcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
40 x 20 z 3mm zimno giety mam u siebie i ceownik 3 mm na bokach skręcany śrubami mam w fishroomie i sie delikatnie giba jak stoi sam. 4 takie regały razem nie do ruszenia Smile
Jak ma stac sam to 30 x30 minimum Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości