• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [125 l][Afryka zachodnia][barwniaki]

#1
Witam,

Obserwuję  forum już od dłuższego czasu i chciałem przedstawić aranżację jednego ze swoich akwariów.

1. Akwarium 125 l (Aquael glossy - 80x35x54)
2. Oświetlenie 2 x 16 LED skierowane do góry tak, że akwarium jest oświetlane rozproszonym światłem odbitym od pokrywy, trochę jeszcze się zaciemni jak będzie więcej roślin pływających.
3. Filtracja Aquael Unimax 250. Żeby rozproszyć trochę wypływ przedłużyłem deszczownicę na całą szerokość akwarium.
4. Ogrzewanie - grzałka Aquael 150 w.
5. Parametry wody - PH ok. 6,5, przewodność 200 mS/cm, będę schodził z twardością wody i Ph jeszcze niżej.
6. Użyte dekoracje - piasek, otoczaki, korzenie red moor.
7. Obsada akwarium - na razie 10x Aplocheilichtys Normiani, w poniedziałek dojdzie parka Pelvicachromis Sacrimontis WF.
8. Rośliny:
a) Anubias barteri var. barteri
b) Bolbitis heudelotti
c) Salvinia natans
d) Ceratophyllum demersum
e) Anumbias barteri var. Caladiifolia
f) Anubias barteri var. Angustifolia
g) Anubias barteri var. nana
h) Lemna minor

Ciekaw jestem Waszej opinii.

               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na początek pomyślałbym nad tłem i nad ukryciem tych wszystkich "sztucznych" elementów za jakimiś dekoracjami.
Lewa strona mi się też nie do końca podoba. Poza tym, póki co zbyt sterylne i ułożone Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zaraz się chłopaki przyczepią, że "za mało biotopowo", czyli za mało śmieci typu liście i gałązki...

Ale żeby nie było: posłuchaj faziego ( ciemne tło i maskowanie plastików) i jak dla mnie bydzie mniód malyna Big Grin Bo ja niebiotopowa :p

Co tam takie przeźroczyste pływa?
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mi się podoba nawet bez tła, ale plastiki mógłbyś zamaskować.
Jak machniesz tło to będzie fajny kontrast.
Dla mnie superSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(12-08-2016, 13:47 PM)Bastet napisał(a): Zaraz się chłopaki przyczepią, że "za mało biotopowo", czyli za mało śmieci typu liście i gałązki...

Ja się już miałem czepiać, ale nie chciałem tak od razu, z grubej rury Big Grin

Zróżnicowałbym jeszcze trochę te otoczaki, poprzez dodanie kilku mniejszych by naturalniej wyglądało dno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Sugerowałbym użycie jednego podgatunku barteri, w naturze nie występują obok siebie.


Pozdrawiam Bartosz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-08-2016, 14:44 PM)arrowb napisał(a): Sugerowałbym użycie jednego podgatunku barteri, w naturze nie występują obok siebie.


Pozdrawiam Bartosz
Dzięki, nigdy w zachodniej Afryce nie byłem, stąd nie wiedziałemSmile A tak na serio to i tak ich nie rozróżniam. Masz jakieś fajne źródło w tym zakresie? To akurat akwarium miało być takie biotopowo/roślinne stąd ilość i rozkład roślin.

Tło z założenia miało być jednolite jasne, a rurki widoczne, to mi nie przeszkadza, ale może faktycznie się zastanowię nad ciemnym.

Co do kamieni to zastanawiam się właśnie nad ich rozkładem i dorzuceniem trochę grubego żwiru. Syf na dnie i tak dojdzie, bo go nie będę usuwał.

(12-08-2016, 13:47 PM)Bastet napisał(a): Zaraz się chłopaki przyczepią, że "za mało biotopowo", czyli za mało śmieci typu liście i gałązki...

Ale żeby nie było: posłuchaj faziego ( ciemne tło i maskowanie plastików) i jak dla mnie bydzie mniód malyna Big Grin Bo ja niebiotopowa :p

Co tam takie przeźroczyste pływa?
Przezroczyste to Lsniacoooczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kamienie masz położone na styropianie? Bo barwniaki na pewno będą je podkopywały. Poza tym super akwarium, dobry pomysł na ukrycie "murzyńskiej lepianki" aka łupiny kokosa.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(12-08-2016, 16:26 PM)piotrK napisał(a): Kamienie masz położone na styropianie? Bo barwniaki na pewno będą je podkopywały. Poza tym super akwarium, dobry pomysł na ukrycie "murzyńskiej lepianki" aka łupiny kokosa.
Dzięki. Nie nie mam na styropianie. Nie są takie duże, myślisz że to może być problem? Piasek powinien amortyzować obsunięcie? Mogę je trochę głębiej osadzić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeżeli mają pod sobą grubą warstwę piachu to na pewno jest ryzyko, nawet jeżeli nic się nie stanie szkłu, to ty możesz mieć zawał, a tego byśmy nie chcieli Wink Póki możesz to spróbuj je wcisnąć głębiej a może podłożyć pod każdy kawałek np. podkładu pod panele.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości