• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gdzieś w Zachodniej Afryce

#1
Po chwili nieobecności i przetrawieniu różnych opcji zdecydowałem się przedstawić początek mojego zbiornika dla pielegniczek z Afryki
[Obrazek: d1e8a0c681b2173a97d272a73ea03def.jpg]
Powiem,że trochę dzięki forum zdecydowałem się na odtwarzanie tego rejonu świata. Wcześniej miałem w głowie CA. Na szczęście to zostało mi wybite z głowy,jednocześnie otwierając ją na inne ,chyba lepsze opcje.

Akwarium jeszcze nie przedstawia docelowego jego kształtu ( tu liczę na wasze podpowiedzi) , m.in. ze względu na pływający jeszcze korzeń,ale opus sprzętów raczej się nie zmieni.

Akwarium to proste 126 litrów o powierzchni dna 80x35 ,szkło float że wzmocnieniami .
Za filtracje odpowiadają Atman CF-800 (biologia) oraz kaskada Aquaszut N-500 (mechanik).
Grzałki brak i tak zostanie raczej.
Oświetlenie standardowe pokrywowe czyli 2x18w..
Podłoże to piasek przykryty tyko miejscowo cienka warstwa żwiru.

Flora- na razie jeden,później może jeszcze jeden -dwa anubiasy " szukam barterii).

Fauna- jeszcze pusto,ale prawdopodobnie wyląduje tu para dobrana Barwniaków Szmaragdowych .

Chętnie wysłuchanie waszych opinii,jeszcze chętniej rad dotyczacych tego zbiornika. Odpowiem też na pytania.

Mariusz



Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wystrój bardziej pasuje mi pod pielęgniczki. Jakie masz parametry wody i temperaturę bez grzałki?
Są też inne barwniaki niż szmaragdowe Wink Zajrzyj do działu giełda.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kurcze. Zdjęcie wrzucałem z telefonu i teraz jak na komputerze patrze na nie to faktycznie wyglada jak SA. Dojdą tak jak pisałem Anubiasy, łupiny kokosa i będzie Afryka pełną gębą Smile  .
Co do parametrów to jeszcze nie mierzyłem , na daną chwilę jest zalane czystym RO z niewielkim dodatkiem wody kranowej by nie było zerowej twardości.
Myślę , że parametry oscylują w granicach PH-6,8 twardość koło 3. W poprzednim zbiorniku takie miałem stosując tą mieszankę.
Co do temperatury to na obecną chwile jest ok 25 stopni. Na razie nie przykładam jakiejś większej wagi do parametrów bo dojrzewa ( chyba już z trzy tygodnie).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cieszę się że kolejna osoba przekonuje się do Afryki Zachodniej Smile Wiedz jedno, liście zostaną na bank przysypane, więc się do nich zanadto nie przywiązuj. Spokojnie możesz dołożyć korzeni (z prawej), a pośród nich schowaj kokosy, możesz je nawet zakopać - barwniaki będą miały więcej do roboty Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co do liści to nawet zastanawiałem się , żeby całkiem je wyjąć. Ewentualnie zamienić na jakieś bardziej "strzałkowate" , podłużne.
Korzeń po prawej będzie, to właśnie on nie chce zatonąć. Kokosy też są , ale póki korzeń nie zatonie to nie mam co wkładać.
Na chwilę moja wiedza na temat Afryki jest stosunkowo niewielka, ale coraz bardziej się przekonuję i chociaż dalej kusi SA( miałem dwa lata zbiornik z Kakadu) to myślę ,że dobrze zrobiłem stawiając na Czarny ląd.
Może to zdjęcie lepsze będzie.
[Obrazek: 234d09a6b0539b45b583e07b9e2fd923.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(10-08-2016, 10:57 AM)piotrK napisał(a): Cieszę się że kolejna osoba przekonuje się do Afryki Zachodniej Smile Wiedz jedno, liście zostaną na bank przysypane, więc się do nich zanadto nie przywiązuj. Spokojnie możesz dołożyć korzeni (z prawej), a pośród nich schowaj kokosy, możesz je nawet zakopać - barwniaki będą miały więcej do roboty Wink
Jak na razie zbiornik na plus, byle tak dalej, a co do barwniaków jest ich na prawde sporo kilka dostępnych od ręki u nas. No a o niektóre trzeba już się po gimnastykowaćWink Afryka w takim zbiorniku to dobry wybórSmile Wiem co mówięWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Powiem szczerze ,że na chwilę obecną zupełnie rynku Afrykańskiego nie znam. W Ameryce wiedziałem : kto , gdzie i czym handluje. Tu musze dopiero się orientować. W sklepach nawet w Warszawie szczytem posiadania jest Barwniak Czerwonobrzuchy, więc jak kolega z lokalnego forum poinformował mnie o tym ,iż ma parę  Szmaragdowych to się ucieszyłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-08-2016, 11:38 AM)mariuszbrzez80 napisał(a): Powiem szczerze ,że na chwilę obecną zupełnie rynku Afrykańskiego nie znam. W Ameryce wiedziałem : kto , gdzie i czym handluje. Tu musze dopiero się orientować. W sklepach nawet w Warszawie szczytem posiadania jest Barwniak Czerwonobrzuchy, więc jak kolega z lokalnego forum poinformował mnie o tym ,iż ma parę  Szmaragdowych to się ucieszyłem.
Spytaj Rukiego
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6862
może ma coś jeszcze ciekawego do wydania ale się nie ujawnia....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie musisz ich wyjmować bo i tak znikną pod piaskiem Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tak na prawdę biotopu WA od SA się nie odróżni wizualnie. Big Grin Fajny baniak, jednak zadbałbym o mocniejsze zagracenie środka zbiornika, bo na razie jest dosyć mało kryjówek.

P.S.
Na razie nie mam barwniaków na sprzedaż, subocellatusy rosną dopiero. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości