• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Propozycje obsady do 200/90

#1
Nowy zbiornik już uruchomiony no i teraz mam zagwozdkę co tam wpuścić. Wymiary 200/90/50 cm. Na pewno chcę S. Deamon ale co do nich mogę dopuścić? Myślałem o dyskowcach, ale czy na pewno?? Mam już kilka zbrojników ( L114, L66, L134)które też znajdą tam miejsce. Akwarium dojrzewa a ja mam zagwozdkę. Może coś doradzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dyskowce na 100% odpadają. Chyba że zamiast demona kupisz mniejsze i spokojniejsze S. acuticeps. Obsada raczej powinna być niewielka. Zastanawiam się czy któreś z większych Creni nie byłyby dobrymi towarzyszami dla demonów? Np. lenticulata albo sp. Atabapo Red? Tylko wtedy mniejsze zbrojniki byłyby problemem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A ja bym tam widział stado Mesonauta insignis lub festivus.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(28-07-2016, 19:49 PM)Zimna Zośka napisał(a): A ja bym tam widział stado Mesonauta insignis lub festivus.

O! to, to! Skośne na górze, demony na dole. Crenie mogą demonom wchodzić w paradę...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam, Piotrze czemu tak od razu na nie z dyskowcami ... Stadko S.discus pasowało by tam jak ulał - ale fakt ,że ta wysokosć troche mała ... Ryby mogły by wchodzić  sobie w paradę. M.insignis była by idealna ale dysków tez bym nie odrzucał . Jak demony dobiora się w pary - zostawił bym dwie i grupę dysków.  Ja ciągle planuję dorzucić S.discus do mojej pary S.daemon ... 
I tak na przyszłośc ... jak robisz takie duże akwa - wyciągaj je też troche w górę ... wbrew temu co pisał Newman z mojego doświadczenia wynika, że ziemiojady lubią mieć troche wody nad sobą. Są wtedy spokojniejsze i mniej zestresowane .. Wszak żyja przy dnie .... 
Moje najnowsze akwa dla S.lilith planuję o wymiarach 240x80x90wys Wink
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(02-08-2016, 11:41 AM)galimedes napisał(a): Witam, Piotrze czemu tak od razu na nie z dyskowcami ... Stadko S.discus pasowało by tam jak ulał - ale fakt ,że ta wysokosć troche mała ...
Piszę to nie na podstawie własnych doświadczeń, ale Tomasz Akwarystyka pisał mi (niestety nie na forum) o problemach z utrzymaniem altumów z mega agresywnym samcem S. daemon. Dlatego wydaje mi się że dyski miałyby jeszcze bardziej przechlapane. Oczywiście nie każdy musi mieć killera-daemona Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nazwa zobowiązuje Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Na początek wpuszczam 5 demonów 5 cm i parke dużych dyskowcow. Zobaczymy co się będzie działo

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Poczekam do września z resztą obsady bo mam kilka źródeł ale wszystko zacznie się rozkrecac po wakacjach. Przynajmniej zbiornik dojrzeje...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Przy młodych rybach nic się nie będzie działo, poczekaj jak dobierze się para choć może nie wszystkie są takie wariaty jak moje Wink

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
[Obrazek: a1090a08a2cd139a472dfb339697dcf5.jpg][Obrazek: 606e9a16600d639467965ab3cd279fbe.jpg]

Demonki od Arsika 15 minut po wpuszczeniu zaczely przesiewac piasek w poszukiwaniu pokarmu😀
Dziękuję użytkownikowi ArrowB za transport ryb
Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości