• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300][Malawi]Lethrinops sp. "red cap"

#1
Witam. Przedstawiam wam moje już trzecie malawi , a drugą odsłonę w 300. Wcześniej była Mbuna teraz będzie Nonmbuna a dokładnie Lethrinops red cap. Będzie to jednogatunkowe akwarium docelowa obsada to 1+4 / 2+4. Trochę o akwarium :
-120x50x50cm standardowa 300
-Oświetlenie to belka led DIY.
    :18 sztuk modułów LG 8000K
    :6 sztuk modułów niebieskich samsung + ściemniacz 
    :3 sztuki modułów czerwonych samsung + ściemniacz 
    :zasilacz deskoptowy ( 2x12 W , 1x24W )

świeci mniej więcej tak:

[Obrazek: 29qef0l.jpg]

[Obrazek: opmzvc.jpg]

-Filtracja to dwa filtry JBL e901 greenline. W jednym dałem jeden kosz ceramiki i dwa kosze waty + JBL TOPCLEAN II , a w drugi dałem dwa kosze ceramiki + seachem phosguard żeby wyeliminować krzemiany i fosforany co pomoże mi na starcie już ominąć sinice a może uda mi się "wyhodować" zielone glony jak w poprzedniej wersji :
[Obrazek: f0uvs6.jpg]
Moja robota poprzez zbicie właśnie fosforanów jak i krzemianów , dodanie do kubła NGBC ale to nie w tym temacie dam go w nowym a opisałem na forum KM.
-Parametry na razie nie podaję bo akwa dojrzewa a SiO2 i PO4 podam z resztą jak dojrzeje.
-Aranż tym razem otoczaki 
-Planowana obsada jak wcześniej 1+4/2+4 Lethrinops sp. "Red cap"
-Co do innych części aranżu to myślę nad nurzańcami ale nie wiem czy przy tych ledach mi się utrzymają

A samo akwa wygląda tak:
[Obrazek: wripjh7fsltp_t.jpg]
cd. już z rybami 


[300] Lethrinopsarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Już gdzieś widziałem to zielone Malawi Tongue
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(06-07-2016, 23:25 PM)Guban napisał(a): Moja robota poprzez zbicie właśnie fosforanów jak i krzemianów , dodanie do kubła NGBC ale to nie w tym temacie dam go w nowym a opisałem na forum KM.

Opisz proszę swoją walkę z fosforanami w osobnym wątku, bo to bardzo ciekawy temat. Wiele osób walczy, tak nie wielu wygrywa...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dokładnie, opisz to jak na forum malawi, te super właściwości "atramentu" :-)
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziala tak samo "dobrze" jak cudowna masc na chemorojdy i rysy lakiernicze. 

Nie wszedzie i nie zawsze ...


sry - nie mam j.pol w pracy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Robiąc Malawi na kranie dałem też Seachem Phosguard oraz do krystalizacji i usunięcia świństw Seachem Carbon i było prawie super. Fosfor zbity do zera a krzemu trochę było. Za to okrzemki wyleciały dopiero przy podmianie. Po około dwóch miesiącach podmiany już były na RO + bufer i sole. Akwarium od razu zaczęło robić się pięknie zielone.

A nurzaniec powinien utrzymać się bez problemu. Choć w zależności od źródła może pogubić liście. Ale toi już inna sprawa. Ledy nie są żadną przeszkodą do trzymania roślin jeśli tego się obawiasz. Choć ja preferuję Malawi bez roślin. W sumie możesz dać duże microsoria. ALe to już kwestia Twojego gustu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zapowiada się nieźle, zwłaszcza z tak pięknymi nonmbuna. Jedna uwaga - zdjęcia dajemy załączniki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(07-07-2016, 08:29 AM)jaca303 napisał(a): Już gdzieś widziałem to zielone Malawi Tongue

Na KM na pewno Wink 


Cytat:dzikakuna
(06-07-2016, 23:25 PM)Guban napisał(a): Moja robota poprzez zbicie właśnie fosforanów jak i krzemianów , dodanie do kubła NGBC ale to nie w tym temacie dam go w nowym a opisałem na forum KM.

Opisz proszę swoją walkę z fosforanami w osobnym wątku, bo to bardzo ciekawy temat. Wiele osób walczy, tak nie wielu wygrywa...

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7262

Cytat:
(07-07-2016, 12:13 PM)Szkodnik napisał(a): Dziala tak samo "dobrze" jak cudowna masc na chemorojdy i rysy lakiernicze. 

Nie wszedzie i nie zawsze ...


sry - nie mam j.pol w pracy
Ja myślę że zachowanie pewnych reguł czyli pozbycie się SiO2 oraz PO4 i stabilne NO3 otwiera drogę do zielonych glonów które przeważnie są ostatnimi w malawi jak nie ostatnimi.

Cytat:
(07-07-2016, 13:05 PM)przerybiony napisał(a): Robiąc Malawi na kranie dałem też Seachem Phosguard oraz do krystalizacji i usunięcia świństw Seachem Carbon i było prawie super. Fosfor zbity do zera a krzemu trochę było. Za to okrzemki wyleciały dopiero przy podmianie. Po około dwóch miesiącach podmiany już były na RO + bufer i sole. Akwarium od razu zaczęło robić się pięknie zielone.

A nurzaniec powinien utrzymać się bez problemu. Choć w zależności od źródła może pogubić liście. Ale toi już inna sprawa. Ledy nie są żadną przeszkodą do trzymania roślin jeśli tego się obawiasz. Choć ja preferuję Malawi bez roślin. W sumie możesz dać duże microsoria. ALe to już kwestia Twojego gustu.
Ja dałem do kubła NGBC co dało mi robienie podmianek raz w miesiącu przy stabilnych parametrach.

Cytat:
(07-07-2016, 15:53 PM)piotrK napisał(a): Zapowiada się nieźle, zwłaszcza z tak pięknymi nonmbuna. Jedna uwaga - zdjęcia dajemy załączniki.
jjacek mnie "zaszczepił" do nich , oglądając jego fotki jakoś powiedziałem sobie że muszę mieć te rybska hehe 


[300] Ltehrinopsarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
jjacek mnie "zaszczepił" do nich , oglądając jego fotki jakoś powiedziałem sobie że muszę mieć te rybska hehe [300 napisał(a):Ltehrinopsarium pid='110148' dateline='1467914056']
zaszcepil czy zarazil nie wazna ..wazne , ze zachorowal i mam jakis w tym udzial Smile .Mala rzecz a cieszy.. WARTO FOTOGRAFOWAC.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-07-2016, 19:54 PM)Guban napisał(a): Ja dałem do kubła NGBC co dało mi robienie podmianek raz w miesiącu przy stabilnych parametrach.
Ja u siebie też robiłem raz w miesiącu. Czasem co 3 tygodnie. W sumie to nie pilnowałem dokładnej daty. Złapię chwilkę to zobaczę Twój temat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości