• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe 1000 litrów - technicznie

#1
Jak w temacie mam zamówiony zbiornik 200/90/60 i mam dylematy czy strop w moim bloku nie będzie zdziwiony ;-) ??Ciężar akwarium plus sump 120/50/40 wyjdzie wszystkiego prawie 15000 kg :-) Blok z lat dziewięćdziesiątych murowany , stropy sa z płyt ażurowych (takie z dziurami wzdłuż). Akwarium będzie stało w koncie, w poprzeg płyty.  Czy jest cień szansy ze coś sie zpie......i? Bo w razie czego moge jeszcze obniżyc zbiornik do 50 cm czego bym nie chciał :-(
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przesadziłeś z ciężarem albo dałeś za dużo o jedno zero Big Grin bo wątpię żeby ważyło to 15 ton.
W/g mnie śmiało mógłbyś na tej płycie postawić trzy tony i nawet nie drgnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja to bym się na Twoim miejscu martwił jak to wnieść ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bloki z wielkiej plyty czyli zbrojone płyty mają nośność cos kolo 1000 kg/m2. W internecie idzie znaleźć takie informacje. Co do azurowanych to tez sa zbrojone wiec powinny podobną masę wytrzymać
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Najlepiej jakbyś sie udał po informacje do administratora bloku. Ja na Twoim miejscu pisał bym podanie o zgodę, tak na wszelki wypadek. Stare porzekadło "Przezorny zawsze ubezpieczony".
A tak na marginesie: super zbiornik się szykuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
I myślisz ze mu wyraża zgodę?
Każda ryska na ścianie później będę z winy jego zbiornika. A ubezpieczyć się możesz od zalania żeby sasiad miał na farby a Ty na podłogi Wink

Stawiaj śmiało. Pewnie kleił będziesz w domu? Jak sąsiedzi będą pytali po co szkło to mów ze robisz witrynę na porcelanę i kryształy Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Znalazłem wartości obciążeń dla płyt kanałowych i jest to do 4,5 Kn/m2 do 7 Kn/m2 co oznacza od 450 kg na m2 ale to są wartości mierzone na środku długości płyty a zbiornik będzie stal w narożniku dwóch ścian nośnych więc obciążenie teoretycznie prawie całe będzie przenoszone na ściany . Z wagą to faktycznie się machnąłem będzie około 700 kg na m2.
Tuptuś mieszkanie dawno ubezpieczone :-) 
Wnoszenie zlecę firmie przeprowadzkowej ale nie sądzę żeby były problemy bo mam szeroką klatkę; no ale na 3 piętro trochę schodów jest ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(18-06-2016, 10:46 AM)amen999 napisał(a): Znalazłem wartości obciążeń dla płyt kanałowych i jest to od 4,5 Kn/m2 do 7 Kn/m2 co oznacza od 450 kg na m2
Pamiętać należy, że obciążenia podawane są na każdy metr kwadratowy. Jeśli pomieszczenie ma 20 m2, to 20x 450 do 700 kg.


Niech tylko dostawca akwarium solidnie podklei je od spodu i na krótszych bokach styropianem, ułatwi to wnoszenie i w chwilach słabości wnoszących, pozwoli na oklejonym dnie lub bokach odstawić je na chwilę.
Niby pierdółka, ale znacząca przy wadze ponad 150kg szkła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Przyssawki i dobre gumowe rękawice Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Amen999 - czemu nie sklejasz akwa na miejscu? Byłoby łatwiej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości