• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada do 120x60x60

#1
Witam.Postanowiłem zmienić jedno z moich akwariów.Wymiary 120x60x60. Korzenie duże i małe trochę kamieni piach i rośliny nie wymagające nawożenia i CO2.Nie lubię HT.Filtracja to Hydor prime 30 z prefiltrem (2,3l pojemnośći) oraz wewnętrzny aquael turbo 1500.Grzalka hydor 300w.Parametry wody mogę ustawić pod każdą rybę Smile mam RO.Ale do rzeczy.Co bym chciał mieć w tym baniaczku?Pielęgnice-to oczywiste.Jakie?Myślałęm nad Afryką-jakiś strumień i do tego jakieś barwniaki i coś jeszcze. TYlko jakie?Albo druga wersja to coś z Ameryki Płd lub środkowej.Ale tu sam nie wiem co.  Jakie?Nie chcę BW bo miałem w mniejszym zbiorniku i mi się znudziło...Oczywiście nie mam nic przeciwko dodania liści na dno ale nie chce herbatki...Chciałbym mieć jakieś 2/3 pary pielęgnic i coś do nich.Albo coś większego i do nich dopasowaną obsadę.Chcę mieć rośliny bo je po prostu lubię.Chyba że można mieć je w Tanganice Rotfl.Pytam was bo macie lepsze rozeznanie w tym temacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Któryś z mniejszych gatunków Benitochromis (np. ufermanni, finleyi) sprawdziłby się w takim akwarium. Myślę, że z nimi dałoby radę utrzymać któreś kribensisy, np. hodowlane Moliwe (nie wiem czy Ruki ma na wydaniu jakieś F1ki Dehane, czy którą on tam miał odmianę Big Grin ), bo z większymi gatunkami Benito szmaragdy nie miałyby szans. Tak czy siak dużo korzeni i kryjówek pośród np. krynii czy Bolbitisa. Towarzystwo w postaci większych brzan (Barbus) albo kąsaczy (nie polecę Ci świecików kongijskich, bo wszędzie ich pełno), Procatopusy byłyby zjadane.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki za odpowiedź.
A Benitochromis nie będzie zjadał roślin?I jak z agresją?Rozumiem że jedna para?Na filmikach na YT w większości nie ma roślin w baniakch tych ryb Smile
A coś z Ameryk?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To nie roślinożercy, to barwniaki Smile Są agresywne, ale jak zawalisz akwarium drewnem i roślinami to pogodzą się z inną parą. Ale innego gatunku, w takim akwarium raczej dwóch par Benito nie utrzymasz.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki.A coś z Ameryki?Płd lub Środkowej?Pytam bo tu gdzie mieszkam to z dostępnością ryb jest cienko...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mniejsze Benito świetnie dogadują się z P. kribensis. Przykładowo para Benito i do tego dwie pary kribensisów, obsada jak ta lala. Smile

Luki, chyba nie tak cienko skoro silviae dorwałeś. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-05-2016, 18:34 PM)Ruki napisał(a): Mniejsze Benito świetnie dogadują się z P. kribensis. Przykładowo para Benito i do tego dwie pary kribensisów, obsada jak ta lala. Smile

Luki, chyba nie tak cienko skoro silviae dorwałeś. Wink
To był czysty przypadek. Smile
A coś pod Taetaniusy?
Albo coś większego z Am.Płd?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie da się wymienić wszystkich małych do średniej wielkości ryb z SA, które pasują do twojego akwa. Mogą być np. Laetacara, mniejsze Creni... Musisz sam poszukać. Smile Z WA trochę Ci pomogliśmy bo to rzadsze ryby i trudniej o informacje o nich Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Laetacara-agresywne Są? albo pielęgnica niebiesko Łuska?akara Błękitna? wiem marudze Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z niebieskołuskimi i akarami błękitnymi jest tak, że albo trafią ci się aniołki albo mordercy. Laetacara to rodzaj, w ktorym pełno jest fajowych ryb, idealnych do akwarium, które planujesz zarybić Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości