• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Automatyczny karmnik pod obudowę akwarium 112l

#1
Witam Wink
Czy spotkaliście sie kiedyś z karmnikiem ktory mieści sie pod obudową akwarium 112l o standardowych wymiarach z szyba profilowana. Poniewaz szukam i do tej pory spotkałem sie z takimi ktore sa duże albo trzeba wycinać obudowę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Eheim 3581 też za duży jest?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Z tego co widzę to niestety chyba sie nie zmieści :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pozostaje zmienić zbiornik na większy Bezradny



Okok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ale ten zbiornik ma dopiero 2 dni, i jest maksymalnym jaki moze tam stanąć Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Testowałem ostatnio kilka karmników i mam takie doświadczenie że problemem jest nie to czy upchniesz go pod pokrywę tylko czy ci pokarm nie będzie zamakał. Ja odpuściłem montowanie pod pokrywa właśnie z tego powodu. Sprawdziłem na trzech różnych urządzeniach. Eheim, fluwal i jakiś chińczyk.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czyli raczej nastawić sie na zamontowanie go jednak na obudowie ?Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(24-05-2016, 17:28 PM)MatB napisał(a): Testowałem ostatnio kilka karmników i mam takie doświadczenie że problemem jest nie to czy upchniesz go pod pokrywę tylko czy ci pokarm nie będzie zamakał. Ja odpuściłem montowanie pod pokrywa właśnie z tego powodu. Sprawdziłem na trzech różnych urządzeniach. Eheim, fluwal i jakiś chińczyk.

Możesz nieco powiedzieć o testowanych karmidełkach? Jestem przed zakupem i bardzo liczę na pomoc Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(24-05-2016, 19:35 PM)filas napisał(a):
(24-05-2016, 17:28 PM)MatB napisał(a): Testowałem ostatnio kilka karmników i mam takie doświadczenie że problemem jest nie to czy upchniesz go pod pokrywę tylko czy ci pokarm nie będzie zamakał. Ja odpuściłem montowanie pod pokrywa właśnie z tego powodu. Sprawdziłem na trzech różnych urządzeniach. Eheim, fluwal i jakiś chińczyk.

Możesz nieco powiedzieć o testowanych karmidełkach? Jestem przed zakupem i bardzo liczę na pomoc Smile
Testowałem wszystkie karmniki na drobnych pokarmach granulowanych NF więc nie mam pojęcia jak zachowają się przy płatkach. Moje spostrzeżenia są takie:
Chińczyk - był to model nieznanej mi firmy, dostałem używany więc nie jestem przekonany do końca co to było ale to chyba takie coś: http://allegro.pl/karmnik-automatyczny-r...62918.html programator słaby, ilość dozowanego pokarmu w miarę stała, generalnie sprzęt ubogi pod tym względem opcji i wykonania. Da radę jak nie napotka wymagającego użytkownika
Juwel. Przepraszam za pomyłkę z Fluvalem. Miałem go jeden dzień. W moim przypadku pokarm był dozowany bardzo "niesymetrycznie". Raz sypało dużo raz mało. Miałem go za krótko aby stwierdzić, że to stała przypadłość. Jest dostosowany do pokryw/akwariów tego samego prducena więc nie jest to produkt w 100% uniwersalny. Reszta ok.
http://www.juwel.pl/produkt,akcesoria-i-...ny,68.html
Eheim. Najprostsza wersja. Fajny programator, wszystko czytelne i dopracowane (o niebo lepiej od juwela - ma wyświetlacz).Jedna wada. Ilość dozowanego pokarmu mocno zależy od jego ilości w karmniku. Im go mniej tym porcje są mniejsze. Jest to spowodowane kształtem zasobnika do którego sypie się pokarm. Jak się zapomni o wyregulowaniu otworu po uzupełnieniu pokarmu, można zastać grubą niezjedzoną warstwę po powrocie do domu. W czasie długich wyjazdów może być to spory kłopot.
https://www.eheim.com/en_GB/accessories/...ish_feeder
Koniec końców kupiłem dla siebie Eheima ale uważam, że nie jest idealny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tak na prawdę naszym rybom(o ile są dorosłe i w dobrej kondycji) nawet 2 tygodnie głodówki nie zaszkodzi. A małe uszczuplenie ryba lepiej przeżyje niż warstwę jedzenia na dnie. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości