• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: wylot z filtra+falownik jak ustawić

#1
Witam.
Jestem w trakcie kompletowania elementów do budowy systemu filtracji narurowej napędzanej pompa 25/60 do mojego nowego zbiornika 720l (200x60x60). Cyrkulacja ma byc dodatkowo wspomagana przez falownik (pompe cyrkulacyjna).
Zastanawiam się jak umiejscowić wylot z narurowca, tak aby na dnie zalegało jak najmniej nieczystości. Chciałbym poznac opinie ludzi, którzy taka filtrację posiadają.
Moje propozycje:
kolko to wlot
[Obrazek: w04xgh.jpg]

Wydaje mi się, że z racji wiekszej potrzeby czystości z przodu, falownik również lepiej umieścić przy przedniej szybie. Czy ktoś posiada rozwiązanie, gdzie wlot i wylot wiltra sa po tej samej stronie? Wydaje się to być dość rozsądne, chociaz spotkalem sie z opiniami, że w ten sposob nie zapewni się dobrej cyrkulacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Od około 5 minuty o temacie...

PS: oczywiście można to odwrócić na przednią szybę jeśli CI zależy ale wtedy wylot filtra daj na tylną szybę ale tak aby nie robił cyrkulacji zbytnio .

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niestety nie mam narurowca, ale doświadczenie z HMF mówi mi, że najlepszy jest wariant nr 3. Przy czym to i tak jest zawsze kwestia dopracowania samemu metodą prób i błędów, dlatego bardzo możliwe, że porada przerybionego co do ustawienia cyrkulatora może być jak najbardziej słuszna.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Stawiam na 1 ale wyloty na prawej szybie skierowane w lewą stronę przy powierzchni. Strumieniem wody zgarnie wtedy brud z dna na prawo a tam już do rury ssącej blisko.
Dodatkowo ruchem tafli dotlenisz baniak Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Osobiście stawiam tak jak kolega tuptuś Smile przy 3 mi zgarniało podłoże no i robiło "syf" w toni ,a przy 1 tylko jedynie crypcie wciągało Rotfl .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bo opcja nr 3 jest możliwa gdy wylot z filtra nie pobudza cyrkulacji. Jeśli wylot z filtra jest dostatecznie mocny aby wpływać na cyrkulacje nie można ich rozdzielać i muszą być po tej samej stronie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
na forum klubu malawi króluje takie rozwiązanie:


tak też chyba zrobię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wedlug mnie najlepsze rozwiazanie i sprawdzone to wylot z filtra i falownik przy powiezchni nad wlotem, wtedy caly syf z dna przedmuchiwany jest w kierunku przeciwnym do wylotow przy dnie. W taki sposob mam ustawione wloty i wyloty w moim zbiorniku (205/70)i przy bardzo brudzacej obsadzie syfu na dnie brak. Tylko u mnie zebym nie odkurzal wyloty czyli 2falowniki i pompa to 35000l/h no i musialem piach pomieszac ze zwirem bo zgarnialo caly do wlotu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości