• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [CA 240L] Obsada/wygląd T. meeki

#1
Witam, jestem nowy na forum.
Sprzęt jakim dysponuje to:

Akwarium: 240L - 120x40x50
Oświetlenie: 2x T8 30W 4000K
Filtracja: Hanza HW-303b
Grzałka: AquaT 300W

dekoracje: jak na razie to kamienie, korzeń i rośliny (Vallisneria gigantea)


Dzisiaj wszystko zalałem - stoi, czeka.
Jestem zakochany w CA i od razu nastawiłem się na jakieś ładne i ciekawe pielęgnice.
Docelowo myślę o parze T. meeki, parze C. sajica oraz o 2 samcach i 3 samicach X. helleri w dzikiej formie.

Mam gorącą prośbę a zarazem kilka pytań.
• Czy moglibyście mi podać kilka innych ciekawych propozycji obsady?
• Czy moglibyście mi zaproponować jakieś rośliny typowo do tego biotopu? Przyznam się... jestem trochę zacofany i żyje jeszcze akwarystyką z lat 90. Tongue
• Jeśli chodzi o T. meeki ... to z tego co zauważyłem - w niektórych sklepach zoologicznych są bardzo brzydkie...blade z krótkimi płatwami, małymi oczami, grube itp., a w innych czasami spotykałem ładniejsze.. z dużymi oczami... ładnie wybarwione... Widziałem gdzieś zdjęcia dorosłych T. meeki które aż "wybuchały!!!" czerwienią... wyglądały przepięknie. Co na to wpływa? Jeśli bym się zdecydował na nie.. to zależałoby mi na takich "ładniejszych"... skąd mieć pewność na jakie trafię?


Pozdrawiam
MORPH
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kup od kogos z forum to będziesz miał takie ja pokazuje w poscie Wink 

Nurzaniec króluje he he.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
jest nasza Dama co ma piękne T.meeki. Z tego co wiem to niedługo bedzie miało kilku forumowiczów na wydanie te ryby ze swoich nadwyżek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak brać ryby, to tylko z pewnego źródła. Zazwyczaj wychodzi ciut drożej niż w zoologu, ale warto. Biorąc od kogoś z forum masz zazwyczaj wgląd w to jak wyglądali rodzice, oraz rzetelną informacje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
polecacie kogoś? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Najlepiej daj ogłoszenie, na forum krążą Meeki z najlepszego (najświeższego) źródła w PL.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Spróbuje. Smile Może mi ktoś jeszcze doradzić w kwestii moich innych pytań?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
za jakiś 1 miesiąc może 1,5 bede redukował swoje meeki, teraz mam 6 chce zostawić sobie pare wiec bedą na  wylocie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Co do propozycji obsad to będę paskudnym chamem ale zaproponuję przeszukanie działu CA + prezentacji za pomocą szukajki. Tematów tego typu było multum Smile Ponieważ cieszy mnie twój zapał do CA, to jednak Ci coś podpowiem: zamiast Sajik pomyśl o Cryptoheros spilurus. Z Meekami będzie 100% biotop.

Jeżeli chodzi o rośliny to idealne są grzybienie, ale lepiej poszukać czegoś innego niż lotos tygrysi, bo jest delikatny. No i Twoje wymarzone Meeki na pewno będą kopały, więc sadząc rośliny trzymaj je z daleka od "zabudowanych" rejonów akwarium, tj. sadź je na wolnych piaszczystych przestrzeniach, czyli wbrew wszelkim zasadom. Tam gdzie nie ma kamieni tam pielęgnice nie będą kopały Okok Dobry i "biotopowy" będzie również rogatek.

Pamiętaj o jednym - w CA tam, gdzie są góry kamieni, żwiru i drewna zwykle nie ma roślin. Te ostatnie są spotykane głównie w spokojniej płynących rzeczkach i stawach o piaszczystym/mulistym dnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zastanawiam się nad niebieskołuskimi Smile hmmmm... chociaż nie wiem czy by nie było ciasno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości