• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: MLP

#1
Czy MLP Colombo Morenicol Lernex pro poza działaniem na przywry i nicienie działa na pływki ospy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie zadziała, bo MLP zawiera substancje aktywne przeciwko nicieniom, przywrom i tasiemcom. Nie ma nic przeciwpierwotniaczego- ani nitroskanat, ani prazikwantel ani flubendazol ospy nie wyleczą. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Myślałem że za jednym zamachem pozbędę się wszystkich syfów no ale trudno. Podałem 3kg soli + 33°C i widać już efekty Wink
Przywrócić załatwię później.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podepnę się pod temat ospy. Właśnie jestem na finiszu leczenia - z nowymi rybkami przyszła ospa, zauważona w Wielkanoc, od tej pory było już 2 x green ichtio zooleka co 4 dni w 27-28 st. C, teraz już jest zero kropek i zastanawiam się, czy dać 3-cią dawkę (ale chyba dam, bo rybki się jeszcze z rzadka czasem otrą o korzeń czy liść).
Moje pytanko: lampa UV po zakończonej kuracji chyba nie zaszkodzi? bo wiem, że może wybić pływki. A jak wtedy z bakteriami nitryfikacyjnymi? I jak z ewentualnymi resztkami ichtio w wodzie, nie rozłoży ich do jakiejś trucizny? (bo np. Sera każe wyłączyć UV na czas leczenia ospy ich lekiem).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co chcesz zrobić ospie taką temperaturą? Wink
Do podanej wyżej kuracji doszedł ozonator i podawanie ozonu w pompę obiegową. Nie widzę od wczoraj ani jednej kropki na rybach.
Uważam że ozon jest skuteczniejszy niż UV Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hm... z tego co wiem (był obszerny wpis na forum o pawiookich) kulorzęsek w temp. powyżej 28 stopni wchodzi w stan anabiozy - a więc ani nie zdycha, ani się nie rozwija. Dlatego albo podajemy lek w niższej temperaturze, żeby wytłuc rozwijające się pływki, albo podwyższamy temperaturę do 34-35 st. bez podawania leku (nie wszystkie ryby to zniosą, mam neony i ramirezy, wolę nie ryzykować "ugotowania" ich).
Tutaj link: http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu...wemenu-353
Edit: o ozonatorach piszą ludzie od akwariów morskich. Pewnie to droga impreza...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bardzo droga. Używany kupiłem za 120 z wysyłką i za nic nie zamienię na lampę UV Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
E, to da się przeżyć. Może z czasem się skuszę, na razie dam szansę lampie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kolejny mit chociaż w części obalony Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-04-2016, 23:59 PM)tuptuś napisał(a): Bardzo droga.  Używany kupiłem za 120 z wysyłką i za nic nie zamienię na lampę UV  Wink

Hej widze na aledrogo "ZY-H106

Znamionowa emisja ozonu - 400-500 mg/h" 
enapiszesz jak go stosujesz ? Napowietrzasz nim jak zwykłym napowietrzaczem czy w jakiejś rurce to robisz ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości