• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wywar z szyszek

#1
Jak prawidłowo zrobić wywar z szyszek .Czytając na innych forach sa dwie opcje gotowanie lub zalewanie wrzątkiem . Woda w akwarium kh3 gh 5 ph 7.2 .Prosze o odpowiedz jak to dobrze zrobić
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możesz zagotować i zostawić , możesz zalać wrzątkiem i zostawić , możesz (ja tak robię) normalnie wrzucić odpowiednią ilość szyszek do akwarium. Sposobów skolo godno wiec sobie wybierz odpowiadający Tobie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
zostaw całe w baniaku, fajnie wyglądają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Najlepiej zalać wrzątkiem,wtedy od razu mamy wszystko co możemy z szyszek wyciągnąć. Jeśli na bardzo powolne ,to jak napisał Pablito Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czy szyszki olchy szarej sie też nadają bo nie mam pewności czy to olcha czarna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(03-04-2016, 12:25 PM)slaw napisał(a): Czy szyszki olchy szarej sie też nadają bo nie mam pewności czy to olcha czarna

z tego co czytałem to zdania są podzielone co do ich "mocy". Częściej jednak spotykałem się z twierdzeniem, że szyszka olchy szarej zawiera mniej garbników ot co.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Do jakiego ph moge zejść wywarem szyszek parametry wody kh 3 gh 5 ph 7,3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeśli chcesz mieć miękką wodę to zakup filtr RO gdyż wywar z szyszek olchy tylko chwilowo obniży ci parametry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Filtr RO mam te parametry wody j/w to RO+kran to jakie powinny byc parametry wody żeby wywar z szyszek działał na obniżenie PH
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wywar z szyszek wprowadza do wody garbniki, kwasy humusowe, buforujące pH na pewnym poziomie - inaczej: obniżające go. Z tego co Kolega wyżej napisał wynika, że taki efekt (tylko czasowy spadek pH) będzie przy takiej wodzie jak Ty masz, a przy RO już nie, a nie jest to stricte prawda (choć jest ziarnko). Bo wiemy, że garbniki pod wpływem światła rozkładają się (myślę, że większość nas w swoich akwariach zaobserwowała "rozrzedzenie herbatki" z czasem Wink), wtedy pH nam wzrasta. Niemniej jest to "ziarnko prawdy", o którym pisałem - mianowicie taka woda RO będzie miała zerową zasadowość i sama z siebie będzie miała niskie pH, zazwyczaj koło 6 (zależy od innych czynników), z tym że to pH będzie mało stabilne. Wprowadzenie do akwarium humusów buforuje je i czyni stabilniejszym, a z tego co widzę Ty masz Uaru, więc takie warunki będą im na rękę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości