• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: czy pawiookie wychowają młode

#1
Akwarium o wymiarach 170x60x60 para pawich(wyjątkowo wyrośnięte)towarzystwo to para kiryśników,jeden zbrojnik i 8 płaskoboków.Pytanie czy para da radę wyprowadzić młode przy takim towarzystwie? Oczywiście z racji zbrojnika na noc będę zostawiał lekkie oświetlenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kiryśniki i zbrojnik zrobią robotę z ikrą a płaskie wyłapią resztę z toni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja mam co prawda inne pielegnice ale w akwarium mam l75, l114, l200, l14 i moje gujanki spokojnie odchowuja mlode przez pare tygodni, a nie sa jedynymi pielegnicami w zbiorniku. Jednakze mam diodowe niebieskie swiatlo na noc i to duzo pomaga wedlug moich obserwacji.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Też to zauważyłem. Nocne słabe światło wspomaga parę rodzicielską. U mnie sprawdza się to przy paletkach i skalarach. Myślę, że przy tych ostatnich to jeden z kluczowych „wspomagaczy”, oprócz wielkości zbiornika, spokojnego otoczenia, odizolowania, doświadczenia dobranej pary.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Przełożyłem parkę do innego akwarium.Mają do dyspozycji 375l (150x50x50) i są tam same.Wystrój tylko piach i jeden kamol na ikrę.Myślę,że nawet dla wyrośniętych pawic na jedną parę powinno wystarczyć.Co do delikatnego światła na noc to już jest dawno sprawdzone,ryby są spokojniejsze w nocy i uchronią ikrę przed zbrojnikami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ile maja cm? Moze jakies foto?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
nie mierzyłem dokładnie ale samiec spoko 35 cm przy czym są takie nabite Smile postaram się wrzucić jakieś fotki tylko zapomniałem jak to zrobić

nie pokazuje mi się nic z załacznikiem nie mam pojęcia jak wstawić fotki

fotki

   

udało się Smile piękne są prawda i nie zniosę słowa krytyki Smile

to zdjęcie jeszcze z większego baniaczka

cichle mają na tym zdjęciu po ok 24cm
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No no no ładnie wyrośnięte te pawice.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Sorki za brudne szyby,ale tu widać wielkość pawiookiej,cichle były w tym baniaczku tylko żeby podrosnąć,są już w większym szkle.Ta para jest wyjątkowo spokojna i nieagresywna do innych ryb,pływały nawet z niezbyt dużymi skalarami i nic się nie działo.Nie przepadają za mięsem,wolą duże granulaty z Hikari i czas od czasu dostają dżdżownice ale to od święta,przepadają za nimi Smile

a tak się dla mnie skończyła próba wyjęcia kamyka z ikrą,troszeczkę się samiec wnerwił Smile
   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Po co włazisz im do wyra? Wink
Ładne pawiczki, co to za cichelki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości