• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium się poci. Pomocy!

#1
Akwarium 90x35x30 zaczęło mi się pocić wzdłuż łączenia bocznej szyby z przednią. Jak temu zaradzić na szybko bez spuszczania wody? Akwarium robi za zbiornik do kwarantanny. Są w nim ryby, których na chwile obecną nie mogę przenieść do żadnego innego baniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić - poci się wzdłuż ??? Jak to widzisz? Nie mozliwe jest żeby silikon puścił wzdłuż całego połączenia. Jesteś pewien, że to się dzieje na całej długości? Jakieś zdjęcie?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie poci sie wzdłuż calej krawędzi. Wilgoć pojawia sie w gornej części łączenia później sucho i znowu wilgotno przy dolnym rogu. Przecieram papierowym recznikiem do sucha i momentalnie pojawia sie wilgoć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ciekawe, ciężko coś doradzić nie widząc tego na żywo. Jak spojrzysz od strony szyby gdzie widać przekrój przez silikon to jak dusisz palcami na szybę to nie widać że tam jest jakiś "luz" - no nie potrafie tego wytłumaczyć. Nieważne, ja bym zrobił tak - na szybko kątownik z aluminium, mozna je kupić w Castoramie, nie musi być duży, powiedzmy 15x15mm i długi na wysokość akwarium, klej Den Bravena "Mamut", taśma naprawcza, wiesz taka zbrojona włóknami. Wytrzeć do sucha na tyle ile się da i natychmiast przycisnąć posmarowany od wewnątrz kątownik. Następnie kątownik mocno dodusić i docisnąć taśmą naprawczą. Klej Mamut ma tę przewagę, ze jest bardzo gęsty i cieknąca woda nie wyprze go a dodatkowo nie przeszkadza mu wilgoć aby zaszedł proces wiązania. Oczywiście jeżeli nadejdzie odpowiedni moment przełożyć ryby i akwarium naprawić tak jak należy. To nie jest rozwiazanie na zawsze Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki panowie. Jutro poszukam kleju mamut na mieście. Myślałem właśnie o zastosowaniu kontownika jako doraźnej naprawy, nie miałem jednak pojęcia czym go wkleić... 
Akwarium musi wytrzymać do 17.03, bo wtedy sprzedaje obsade z 300L I bede mógł przełapac ryby z kwarantanniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fix all crystal firmy SOUDAL też powinien być okej. Natrafiłem na niego przez przypadek, czytając opakowanie silikonu akwarystycznego Smile. Jak zapewnia producent można nim kleić nawet pod wodą. Tutaj screen z PDF pochodzącego ze strony soudala, który to potwierdza:
   

http://www.fixall.eu/fixall/index.php?op...38&lang=pl
Wedle tego łapie nawet na wilgotnej powierzchni, chociaż niestety nie dokleja się do silikonu. Ale mając odpowiednio szeroki kątownik nie powinno to być problemem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Może sprawdzić dodatkowo czy nie leci boczna szyba, tzn. odstaje od pionu.
Jeżeli krawędzie szyb są równe na każdy rogu to nie masz tego problemu.
W przeciwnym razie prócz nałożenia nowej warstwy sylikonu powinieneś taka szybę dodatkowo zabezpieczyć. 
Miałem coś takiego w 375l, w ktorym były wklejone wzdłużne wzmocnienia- dodatkowo zabezpiecznie polegalo na zlapaniu tych wzmocnien paskiem szyby, wklejonym sylikonem na brzegach wzmocnień od strony przecieku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości