• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: samica ?

#1
mam stadko dzikich pielęgniczek kakadu i jestem na etapie rozpoznawania płci ? wygląda na samiczkę Smile a jaka jest wasza opinia ?        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Musiałbyś lepsze foty zrobić, by było widać płetwę odbytową. Ogólnie to wygląda na samicę, aczkolwiek płetwa ogonowa wygląda jak u sneakera. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-02-2016, 22:32 PM)Ruki napisał(a): Musiałbyś lepsze foty zrobić, by było widać płetwę odbytową. Ogólnie to wygląda na samicę, aczkolwiek płetwa ogonowa wygląda jak u sneakera. Wink
Ruki Twoja wiedza jest mi bardzo przydatna, w przyszłym tygodniu będę jeszcze wrzucał zdjęcia z dwiema pielęgniczkami , które też wyglądają jak samiczki ale pewności nie mam .. jedno co jest pewne to to że są mniejsze i liczę że chociaż jedna z nich to samica Big Grin  bo mam 5 samców i chętnie bym dwa odsprzedał Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(21-02-2016, 22:32 PM)Ruki napisał(a): Musiałbyś lepsze foty zrobić, by było widać płetwę odbytową. Ogólnie to wygląda na samicę, aczkolwiek płetwa ogonowa wygląda jak u sneakera. Wink
Zgodzę się, wygląda na samicę, oprócz kształtu płetwy odbytowej, zwróciłbym uwagę na ostatnie promienie płetwy grzbietowej, jeśli są wydłużone i tworzą ostre zakończenie, to może być samiec.
Zdarzają się samice mające płetwą ogonową zakończoną kwadratowo, wypustek na krawędziach nie powinno być. Zwróć też uwagę na kolor krawędzi płetw brzusznych, samica ma wyraźnie czarne, sneakery często tylko bardzo ciemno szare.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(24-02-2016, 00:07 AM)mpaw napisał(a):
(21-02-2016, 22:32 PM)Ruki napisał(a): Musiałbyś lepsze foty zrobić, by było widać płetwę odbytową. Ogólnie to wygląda na samicę, aczkolwiek płetwa ogonowa wygląda jak u sneakera. Wink
Zgodzę się, wygląda na samicę, oprócz kształtu płetwy odbytowej, zwróciłbym uwagę na ostatnie promienie płetwy grzbietowej, jeśli są wydłużone i tworzą ostre zakończenie, to może być samiec.
Zdarzają się samice mające płetwą ogonową zakończoną kwadratowo, wypustek na krawędziach nie powinno być. Zwróć też uwagę na kolor krawędzi płetw brzusznych, samica ma wyraźnie czarne, sneakery często tylko bardzo ciemno szare.

dzięki wielkie Smile będę bacznie obserwował  te wszystkie szczegóły o których mówisz . mam 4 osobniki przypominające samice .. są prawie identyczne jak ta na zdjęciach które wystawiłem .. ale postaram się zrobić lepsze i wyraźniejsze zdjęcia żeby być przynajmniej w 90% pewnym że to samice. mam 6 dzikich samców , i chętnie bym 3 sprzedał :p tylko że te cztery niby samiczki jak się okażą samcami to będzie to mój najgorszy z możliwych scenariuszy kupując dzikie apisto którego tak bardzo szukałem Sad i zaczną się od nowa poszukiwania dzikich samic :p mimo wszystko wielkie dzięki Smile

mam jeszcze fotkę jednej ,,niby'' samicy , co o tym osobniku myślicie ?    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Samica, 100% Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-02-2016, 08:42 AM)Ruki napisał(a): Samica, 100% Wink

Ruki nawet nie wiesz ile sprawiłeś mi radości Big Grin Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości