• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cryptoheros sajica

#1
Podpowiedzcie co mam zrobić. Mam w baniaku 112L ( wiem że to minimum)4 sztuki tej pielęgnicy. 3 samce i jedna samica. Sytuacja wygląda tak że samica gania wszystkich facetów. oni są pochowani a on pływa jak władca po akwarium. Czy mam czekać aż wybierze jednego czy poprostu zostawić największego samca i czekać aż przypadną sobie do gustu. Docelowo ma być w tym akwa para tych rybek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czy jesteś pewien rozkładu płci?Wiele czynników może mieć wpływ na agresję ryb.Jaki jest wystrój zbiornika?Dobrze byloby gdybyś wrzucił jakieś fotki ryb i zbiornikaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Rozkładu płci jestem raczej pewien. Są trzy samce z różowawymi płetwami i jedna samica z wyraźnie żółtym płetwami. Akwarium jest dość mocno zarośnięte. Mają dwa kokosy. Mają się gdzie chować. Mnie tylko zdziwiła ta dominacja samicy. Bo zawsze raczej samiec rządzi. Podejżewam że powodem tego może być to że samica jest narazie równa z największym samcem. Są to młode ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bądź cierpliwy, na pewno wybierze sobie jednego kawalera gdy samce trochę podrosną. Jej agresja rozkłada się na kilka osobników, więc nie powinna żadnemu zrobić krzywdy.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czas pokaże co się wydarzy. Dzis widziałem jak pływała razem z największym samcem. Więc chyba idzie ku dobremu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Sprawa się wyjaśniła. Dobrała się para. HuRRraa.

Oto oni:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No i się doczekałem. Są młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Młode są ... a gdzie sa zdjecia? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jest i zdjęcie. Tylko słabe bo z telefonu.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zdjęcie jak to z telefonu, ale Sajiki masz niezłe Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości