• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Korzeń przed wodowaniem :)

#1
Cześć

Udało mi się kupić zajefajny korzeń ma jakieś 110x60x50.
I teraz mam pytanie. Czy zanim go dam do zbiornika nie zrobić mu jakiejś kąpieli w nadmanganianie potasu???
Mam też możliwość położenia go na 2 godziny pod profesjonalne lampy bakteriobójcze stosowane w lecznictwie.
Co o tym sądzicie????


Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przelej cały wrzątkiem i do akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
x2
Pokaż korzeń Smile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
x3 
pokaż korzeń Tongue

ja zawsze tylko wrzątkiem dokładnie przelewam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Delikatnie się podczepię...

Zerknijcie na jakie korzenie trafiłem wracając ostatnio znad morza. Z tej sterty udało mi się wytargać całkiem zgrabny i przesuszony korzonek, jednak bez zostawienia rodzinki w polu nie załadowałbym go nawet do bagażnika. Do dzisiaj toczę wewnętrzny spór, czy dobrze postąpiłem Zalamka


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
błąd ! Rodzinę zawsze można założyć nową Tongue a takich korzeni już nie trafisz.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zastanawiam się, czy tam nie wrócić z pustym samochodem, choć to jakieś 100km od mojego miejsca zamieszkania Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Masz namiar GPS? gdzie to jest?
Ja często jeżdżę i akurat jutro śmigam na północSmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dlatego ja zawsze w aucie mam siekierkę , i można porzykowac takie kawałki które poukłada sie obok rodzinki i w bagażniku Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Łojciec, miałem piłkę, rękawice i duży worek, ale kombi załadowane po dach. Próbowałem powalczyć, ale tylko uszkodziłem tapicerkę, a nie było czasu na ceregiele.
Dla żądnych wrażeń podaję namiary z google maps 
https://www.google.pl/maps/@53.1566125,1...312!8i6656
Generalnie po przejechaniu skrzyżowania 190 z DK10, należy przejechać kilkaset metrów i zerknąć w lewo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości