• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 530

#1
Witam.Chciałbym obsadzić 530.(122x66x66)
Filtracja(komin)to Sump 60L(gabka,keramzyt,wata perlonowa,zeolit i porcelana-napędza to pompa NewJet3000)do tego wew z gąbką głowica Aquel Turbo2000 jako mech i wprowadzenie cyrkulacji.
Grzałka Aquel 200W
Obecnie z obsady to para Akar z Maronii(samiec 9cm,samica 8),zbroiniki 4sztuki i około 20 malutkich(ciągle się mnożą)6xkiryski,cierniooczek,2xkosiarki,mułojad,2xGietkoząb,Ampularie i 2 helmety
Fauna to Kryptokoryny,Anubiasy,Nadwódka,żabienica,spora ilośc mchu.
Dno to żwir o gradacji 2-16.Z ozdób to 2 duże rozłożyste korzenie,grota,i ok 10kg wapień.
Oświetlenie to świetlówki 2x36(40)W Sun Glo 2x58 Bio Vital,do tego 4 pasy PO 120CM LED 5050 RGB.Na noc pas niebieski LED 60CM
Co w planach. to dobrac obsadę-myslałem o Niebieskołuskiej,Pomarańczopłetwej,Miodowej,Skośnopręgiej lub innych oczywiście tak żeby ładnie to wyglądalo i nie było ciasno,pomyślałem żeby dobrać aby docelowo zostało 4 pary.
Co do wystroju,żwir zostaje,tło zrobione z łupka-schnie,korzenie chciałbym żeby zostały aby współgrały z ciemnym tłem,wapień pewnie wyleci,a zamiast niego zostanie powiększona grota.
Z roślin zostaja kryptokoryny i anubias który zostanie przesadzony na tło.A więc jaka propozycja obsady,i co może zostać z tych co jest
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niezły Misz masz. Nic nie jest tu z ameryki środkowej. Ty chcesz zmienić obsadę? Akara pomarańczowopłetwa oraz skośnopręga to też Ameryka południowa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Przepraszam za nie sprecyzowanie co do obsady z której części ma być.Obsadą maja być pielęgnice,obecnie tak jak napisałem posiadam tylko parę Maronii,reszta to pozostałość z ogólnego zbiornika.Tą parę chciałbym zatrzymać i dobrać do nich coś z tych które wymieniłem lub innych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ze swojej strony mogę tylko wypowiedzieć się na temat pomarańczopłetwej. Mam obecnie 3 bardzo duże samce jeden z nich ok 27 cm. Miałem jedną samicę i ten największy samiec robił masakrę w całym zbiorniku - atakował wszystko co się rusząło. Jednego samca zakatował.
Oczywiście nie jest to regułą bo znajomy ma pomarańczopłetwe i są łagodne jak baranki ale też sporo mniejsze mają ok 20 cm i już nie rosną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Miałem je a raczej żona je trzymała pare razem z trzciniakami w 400,pierwsze tarło było ok 2 juz nie i 5sztuk trzciniaków poszło......samiec miał niecałe 20cm,a jak wpuściłem gupiki to nawet uwagi nie zwracał,niestety w grzałce siadł termostat i po nocy było za późno na ratunek
Gdybym do nich wrócił zona by się ucieszyła hihihi a więc jest dobry kierunek,tylko że mi strasznie podobają się niebieskołuskie i chetnie przygarnął bym sobie znów pare Lepitod
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Akara pomarańczowopłetwa jest dla mnie jedną z najpiękniejszych pielęgnic (ukochana ryba mojej 9 letniej Córeczki). Miałem je w 250cm długości akwarium 1500l. Gdy nie miały młodych było wszystko ok ale jak miały młode to pawiookie 35 centymetrowe siedziały w drugim końcu akwarium. Przy akarach z Maronii nie dawałbym ich. Zostaw akary a do nich może daj bystrzyki lub neony, żeby nie chowały się po kątach. Dla mnie "Maronki" to takie mniejsze Uaru. Oprzyj obsadę na nich.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(09-01-2016, 19:41 PM)mfryga napisał(a): Akara pomarańczowopłetwa jest dla mnie jedną z najpiękniejszych pielęgnic (ukochana ryba mojej 9 letniej Córeczki). Miałem je w 250cm długości akwarium 1500l. Gdy nie miały młodych było wszystko ok ale jak miały młode to pawiookie 35 centymetrowe siedziały w drugim końcu akwarium. Przy akarach z Maronii nie dawałbym ich. Zostaw akary a do nich może daj bystrzyki lub neony, żeby nie chowały się po kątach. Dla mnie "Maronki" to takie mniejsze Uaru. Oprzyj obsadę na nich.
Ja trzymam je w 230 cm długości i tak jak piszesz jak były małe to moje ponad 30 cm pawiookie też były w kącie. Jedyna ryba która potrafi postawić się akarze to marulius która ma 50 cm ale wtedy piasek mi lata po całym zbiorniku Smile
Nuke u mnie ze względu właśnie na żonę trzymam te 3 samce ale może ją namówię żebym mógł je sprzedać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rozumiem tą drobnice w obsadzie,ale moje Akarki są nad wyraz bardzo odważne,szczególnie samiec potrafi po przeganiać przy jedzeniu resztę.Podejrzewam że gdybym wpuścił tą drobnice,zona postawiła by na swoim,gdybym był w pracy zaliczyła by sklep i neonki stały by sie pokarmem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(09-01-2016, 20:21 PM)Nuke napisał(a): Rozumiem tą drobnice w obsadzie,ale moje Akarki są nad wyraz bardzo odważne,szczególnie samiec potrafi po przeganiać przy jedzeniu resztę.Podejrzewam że gdybym wpuścił tą drobnice,zona postawiła by na swoim,gdybym był w pracy zaliczyła by sklep i neonki stały by sie pokarmem
Dosyć drogim pokarmem Smile ale kobiety tak potrafią - wiem po swojej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wiec widzisz że taka obsada nie ma sensu z naszymi paniami hihihi,co do mojej propozycji widział bym to tak Parka Akar,uzupełniona albo Pomarańczopłetwą albo Niebieskołuską,jedne i drugie były by zakupione np po 6sztuk z różnych źródeł aby się same dobrały a reszte była by oddana,do tego własnie próbuje zakupić parę Lepitod,z pozostałej obsady zostawić zbroiniki i kirysy reszta  do wysiedlenia i to by było na tyle,co wy na to?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości