• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr zewnętrzny

#1
Muszę kupić filtr do akwarium 500 litrów.  Możecie coś polecić w rozsądnej cenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Unimax 700 jako rozsądna propozycja czy nowy czy uzywka 
Fx6 jeśli szukasz czegoś mocniejszego - ale cena już mniej przyjazna 

Wszystko zależy od planowanej obsady - ja bym szukał 2 sztuk , aby było bezpieczniej , czy awaria czy czyszczenie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Popieram zdanie kolegi,że dwa filtry zewnętrzne są najlepszym rozwiązaniem. Ja w swoim 375l używam jednak zewnętrznego jbl cristal profi e 1500 i wewnętrznego aquael turbo 1550 i jestem z nich zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jeden mam tylko za słaby na moje akwarium dlatego szukam drugiego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
nie tak,
500L akwa to już najlepszy sump, a jak nie ma warunków na sump, to jeden wewnętrzny (np T-head 750) j jeden zewntrzny np JBL-500.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6

zastanawiam się  nad JBL CRYSTALPROFI E1501 lub AQUAEL UNIMAX 500. Miał z Was ktoś z tymi filtrami jakieś doświadczenie? ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
eheim 2075 w rybarium super cena 599. duży, mały pobór prądu a mercedes pośród filtrów. filtr na lata sie kupuje wiec dołaozyc 100-200 zł warto. ja mam taki i jestem mega zadowolony

http://allegro.pl/eheim-filtr-professionel-3-600-2075-megapromo-i5832438624.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja mam JBL e1501 nie jest to eheim, ale co do jakości nie mogę mu nic zarzucić. Miałem mały problem z króćcem zaworów, ale zostało to od ręki załatwione i nowy króciec miałem następnego dnia. Wybierając ten filtr szukałem najrozsądniejszego zestawienia jakość/cena i żeby nie zapłacić za tą jakość milionówSmile. Jak do tej pory potwierdzam, a mam to coś od 2012. 

Choć przy tej wielkości też bym się skłaniał do sumpa, a filtr, który masz wpiąć jako biologa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(09-12-2015, 08:05 AM)junior8 napisał(a): eheim 2075 w rybarium super cena 599. duży, mały pobór prądu a mercedes pośród filtrów. filtr na lata sie kupuje wiec dołaozyc 100-200 zł warto. ja mam taki i jestem mega zadowolony

http://allegro.pl/eheim-filtr-professionel-3-600-2075-megapromo-i5832438624.html
Też zauważyłem tę cenę, która jest średnio 150-200 zł niższa niż u konkurencji. Pytanie, dlaczego?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Polecam dokupić drugi taki sam filtr, w razie wypadku części pasują wymiennie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości