• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200l Ameryki Centralnej

#1
Witam wszystkich.
Chciałem przedstawić wam mój zbiornik w którym główną rolę mają odgrywać Cryptoheros Nanoluteus.

Akwarium 200L, 100x40x50
Oświetlenie 1x30w 4500K
Filtracja JBL Cristal Profi e900
Podłoże Piasek
Roślinność Anubias, Kryptokoryny, Nurzaniec
Dodatkowo Korzenie, kamienie, gałęzie
Planowana Obsada Cryptoheros nanoluteus, Xiphophorus hellerii

Nazwa tematu delikatnie przekłamuję ponieważ nie jest to zbiornik typowo biotopowy. Rośliny które w nim mam, są pozostałością po wcześniejszych akwariach i ni jak mają się z Ameryką Środkową, ale na chwilę obecną nie mam co z nimi zrobić. Do akwarium trafi jeszcze Nurzaniec.

W Akwarium na chwilę obecną pływają Mieczyki 1+3 oraz 3 samce Endlerka. Nadal nie mogę dostać C.Nanoluteus.

Akwarium na chwile obecną prezentuje się następująco.
   
   
   
   

Pozdrawiam Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Masz rękę do aranżacji. Nic bym nie zmieniał. 200l wyjętę z panamy Wink pozdro

Nawet ta deszczownica nie szpeci.. Dużą robotę zrobiły gałęzie na środku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajne,ale jak tu będzie powyławiać młode,z czasem może być kłopot. Może pomyśl o jakiejś naturalnej antykoncepcji Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(27-11-2015, 19:22 PM)woojtek70 napisał(a): Może pomyśl o jakiejś naturalnej antykoncepcji Smile

Co masz na myśli?

Niestety nie znalazłem C.Nanoluteus, zamiast nich do zbiornika wpadło 6szt. Hondurianów. Docelowo ma zostać parka. Co zauważyłem to, że akwarium mam idealnie urządzone dla małych pielęgniczek lub właśnie młodych pielęgnic. Mnóstwo zakamarków w których ryby buszują. Dorosłe pielęgnice już będą miały ograniczone pole do popisu i pewnie będę coś zmieniał, ale to czas pokaże. ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Miałem na myśli niekontrolowany przychów od żyworódek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-12-2015, 16:54 PM)woojtek70 napisał(a): Miałem na myśli niekontrolowany przychów od żyworódek Smile

Jedna samiczka już wydała swoje potomstwo, jednak przy 6 młodych Cryptoherosach nie ma prawa się tu coś uchować.

Dwa największe osobniki (domniemam, że samce) urządzają sobie pokaz sił, stroszą się i zaczynają przepychać między sobą. Ogólnie bardzo ciekawe rybki dla osoby która nie miała wcześniej kontaktu z takimi pielęgnicami, aż miło przy kawie posiedzieć i popatrzeć co się dzieje. Wink


Dwie fotki poglądowe (na więcej na chwile obecną nie mam czasu).
   
   

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bardzo ładnie wyglądają, obyś miał więcej szczęścia niż ja i nie trafił tylko na jedną płeć ;-)
Planujesz zostawić parę czy dwie ? Czy może jeszcze inny wariant np. para hrp + para nano ?
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mam nadzieję, że jednak jakaś parka się dobierze. Na chwilę obecną, ze względu na raczej zerowe doświadczenie z tym typem ryb, pozostanę raczej przy jednej parze, chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia Wink. Myślę, że rozsądniej będzie zostawić parę i ewentualnie jak już poznam bardziej zachowania tych ryb, wprowadzę parę Nanoluteusów, które wyjątkowo mi się podobają. Ale na to będzie jeszcze czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jasne, nabieraj doświadczenia a jak nabierzesz to chętnie się z tobą podzielę nanoluteusami bo to super ryby. Szczerze to ja widzę w twoim akwa 2 pary pielęgnic (np. nano + hrp) tylko trzeba będzie lekko akwa przerobić na dwa rewiry. No ale to dopiero w 2016 Big Grin
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czasami żałuję ,że mam tyle zbrojników w mojej bańce Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości