• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem z Larwami Ważki

#1
Mam wielki problem ostatnio nie zauważałem młodych red cherry i chyba dziś znalazłem przyczynę, Robiąc porządki w moim krewetkarium po wyciągnięciu korzeni i reszty mchów odkryłem w misce, nawet dokładnie nie wiem ale ze 6-8 larw bodajże ważek najbardziej mi pasują. Z skąd się wzięły nie wiem, nic nie dokładałem ostatnioSad Jeśli jeszcze coś zostało jak ich się pozbyć?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może przynosiłeś jakiś pokarm ze stawu, nowy korzeń który tylko przepłukałeś w zimnej wodzie ?
A co do pozbycia się ich to ja bym zrobił restart ,innego pomysłu nie mam Wink Jeśli możesz to zrób tym larwą jakąś fotkę.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(13-11-2015, 17:42 PM)Adrian napisał(a): Może przynosiłeś jakiś pokarm ze stawu, nowy korzeń który tylko przepłukałeś w zimnej wodzie ?
A co do pozbycia się ich to ja bym zrobił restart ,innego pomysłu nie mam Wink Jeśli możesz to zrób tym larwą jakąś fotkę.

Zabijaj wszystkie , jakie zauważysz - ja straciłem miot sturisomy aureum, zanim zauważyłem jak się wygrzewaja pod oświetleniem, oczywiście pozabijalem je od razu. 

Przywlokłes z roślinami , korzeniem może mrożony pokarm ??:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(13-11-2015, 17:58 PM)adams2121 napisał(a):
(13-11-2015, 17:42 PM)Adrian napisał(a): Może przynosiłeś jakiś pokarm ze stawu, nowy korzeń który tylko przepłukałeś w zimnej wodzie ?
A co do pozbycia się ich to ja bym zrobił restart ,innego pomysłu nie mam Wink Jeśli możesz to zrób tym larwą jakąś fotkę.

Zabijaj wszystkie , jakie zauważysz - ja straciłem miot sturisomy aureum, zanim zauważyłem jak się wygrzewaja pod oświetleniem, oczywiście pozabijalem je od razu. 

Przywlokłes z roślinami , korzeniem może mrożony pokarm ??:
biorę pod uwagę liście dębu które dokładałem. ale żeby na nichSad nie da się ich jakąś chemią pozbyć bez szkody dla krewetek?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jest jakiś sposób na to cholerstwoSmile Bo w akwarium to jednak kłopotliwe stworzenieSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Też mi się kiedyś dziadostwo przyplątało, zrobiłam dokładne czyszczenie - wszystko praktycznie powyciągałam, korzenie i kokosy bez roślin wyparzyłam,a te z obsadzonymi roślinami dobrze wypukałam. Poczekałam aż cały bałagan z akwarium opadnie i wtedy jeszcze gruntowne przegląd i wyłapanie tych które zostały w samej wodzie. Mnie to pomogło, na szczęście już nigdy nie wróciły i myślę,że zamiast truć jakąś chemią (jeśli takowa w ogóle istnieje) warto byłoby spróbować Smile Co do liści dębu to ja liście jak i szyszki i patyczki olchy wcześniej zawsze wygotowuje. Czasem nawet jak mam już ich za dużo w akwarium to wlewam (oczywiście jak ostygnie) tylko tą "herbatkę" z tego wygotowywania. Korzenie, kokosy itd wyparzam, a rośliny odkażam w nadmanganianie potasu-oczywiście przed włożeniem do akwarium bardzo(!) dokładnie wypłukać. Od czasu jak stosuje te kilka zasad (+ kwarantanna nowych mieszkańców) to tego typu problemy,  w tym też choroby, pasożyty itd jak ręką odjął. Powodzenia!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jest skuteczna chemia na to, ale nie do zastosowania przy krewetkach- siarczan miedzi.

Ważki najczęściej trafiają do akwarium przypadkiem- z żywym pokarmem lub z naszymi roślinami wodnymi. Bardzo rzadko zdarza się(zwłaszcza przy otwartych akwariach i mieszkaniu koło zbiornika wodnego), że ważki złożą jaja w naszym akwarium.

Z jakimikolwiek liśćmi nie ma szans by je przenieść do akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Złapałem jeszcze jedno oto zdjęcia powiedźcie czy to o czym mówię?
   
   
   
   
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja łapałem ok 2-3 cm , wyglądały podobnie tylko kolor inny , kremowe takie i poza wodą, wychodziły na rury od fx i wygrzewaly na słońcu , a żona mówiła mi że ważka po chacie grasowała przez jakiś czas ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(14-11-2015, 18:56 PM)adams2121 napisał(a): Ja łapałem ok 2-3 cm , wyglądały podobnie tylko kolor inny , kremowe takie i poza wodą, wychodziły na rury od fx i wygrzewaly na słońcu , a żona mówiła mi że ważka po chacie grasowała przez jakiś czas ??
No u mnie to ma koło 1cm. A co to to nie wiem na 100% ale siedzi cały czas wodzieSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości