• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [96l][SA] BW mattt

#1
Chciałbym zaprezentować mój nowy zbiornik, pierwszy na nowo powstałym regaleKwadr Jest to zbiornik jak widać odwzorujący czarne wody.

Troche danych o akwarium:
Akwarium: 80x30x40h
Filtarcja: AQUA SZUT Turbo 550 z drobną gąbką
Ogrzewanie: grzałka 100W
Oświetlenie: Oświetlenie na każdej półce jest takie samo, 5 żarówek LED 4,5W na poziom, w barwie białej zimnej
Podłoże: Warstwa torfu ogrodniczego i nieszczęsy piasek który troche zatwardza wode i podnosi pH Zly. Mam nadzieje że w niedługim okresie czasu torf z podłoża zacznie oddziaływac na parametry.
Parametry: Gh 1 choć leje czyste RO;/ pH w ololicach 6,2-6,4 docelowo chce zejść poniżej 6, tempereatura 26*C
Flora: Na tą chwile tylko rzęsa, planuje dołożyc kilka krzaczków i pistie
Obsada: Napisze jak juz sie pojawi Kwadr
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Akwaria nie bedą przykryte?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To będzie jedyne akwarium przeznaczone dla ryb. Reszta zbiorników będzie dla krewetek.

To akwarium będzie przykryte od momentu pojawienia się mieszkańców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Aktualizacja po zarybieniu.

Mieszkańcami zostali:

1+2 Apistogramma iniridae WF
10x Nannostomus eques WF

Jak widać również doszło kilka roślin.

Akwarium to stało sie dla mnie odskocznią od dynamicznej natury tropheusów które posiadam. Jest to również mój powrót do pielęgniczek po kilku latach przerwy. Tym razem mam możliwość stworzenia im odpowiednich warunków głównie poprzez dostęp do wody RO. 
Po pierwszych dniach z rybami jestem bardzo usatysfakcjonowany wyborem ukośników. Są to rybki niesamowicie piękne. Ich sposób pływania wyróżnia się na tle innych podobnych ryb.
Apistogramma są jeszcze dosyć nieduże i przyjdzie mi jeszcze poczekać jakis czas na pełną game zachowań. Wybrałem ten gatunek gdyż od zawsze bardzo mi się podobał, a zwłaszcza jego płetwa grzbietowa. Ogólnie to ja lubie szare i czasem niepozorne rybkiHaha


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Spoko akwarium, na pewno da Ci sporo radości Smile Rozumiem, że to część rozbudowywanego regału?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na zdjęciu wygląda to bardzo ładnie, ale troche szkoda, że dałeś maksymalnie nisko ten baniak. Ja bym zrobił go przynajmniej 5cm wyżej aby mieć dostęp pod regał w razie wylania się wody czy odkurzania, ale i dla lepszej obserwacji
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak, zbiornik jest częscią wiekszego akwarystycznego projektu, ale jest to jedyny zbiornik z rybami jaki bedzie na tym regale. Reszta przeznaczona bedzie dla krewetek.

Co do usytuowania zbiornika to chciałem za wszleką cene wygospodarować 4 półki na akwaria, a i tak ostatnie dwa poziomy w regale są maksymalnie niskie, a akwaria będą wysokie na 22-23cm. do samej obserwacji już się przyzwyczaiłem, tragedii nie ma, a troche gimnastyki nie zaszkodzi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No i stało się. Jedna z samiczek okopała się i pilnuje ikry. Nie spodziewałem się, że będzie to tak szybko. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Gratulacje! Bardzo fajny baniak. Coś czuje ,że za pół roku postawie 72l BW na pielęgniczki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości