• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pseudocrenilabrusy

#1
Poszukuję P. nicholsi lub P. multicolor możliwie blisko lubuskiego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
z P.nicholsi to jest problem znalazłem co prawda w niemczech ale czy uda sie je sprowadzic to sie okaze. wezme wtedy wiecej sztuk a P.multicolor jest tego sporo. ja osobiscie polecam hodowce z Białego stoku sam od niego i sa super wybarwione ryby. sa z dwoch źródeł od niego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Te nicholsi które są w Europie sprowadził chyba w 2007 roku Y. Fermon z lokalizacji Katwe Soma - są naprawdę piękne. Co do multicolor to ważne czy mówicie o multicolor czy multicolor victoriae - to dwa różne gatunki. Ten drugi jest barwniejszy i ma wargi ubarwione na niebiesko (czasami nazywany w Polsce błędnie P. philander dispersus ale te mają tylko dolną wargę niebieską i pochodzą z bardziej na południe leżących rejonów Afryki). multicolor to ryba żyjąca w dorzeczu Nilu i jest (chyba) mmniejszy i mniej kolorowo ubarwiony. Wszytkie 3 są piękne i bardzo ciekawe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sendog ja mowie o tej  multicolor victoriae moje maja całe  wargi niebieskie. co do P. nicholsi to będę starał się je sprowadzić z Niemiec zobaczymy czy się uda. Pytanie czy oba gatunki mogą przebywać razem??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Są z różnych części Afryki - nicholsi z zachodniej zaś victoriae z Nilu pomiędzy J. Wiktorii a J. Alberta. Te pierwsze pochodzą z bardziej kwaśnych i miększych wód w naturze. Myślę, że pokolenia hodowlane akceptują większy zakres paramterów. Można spróbować. jakieś problemy mogą być z agresją w czasie gódów ale jeśłi będzie dość miejsca to niocholsi powinny znieść dobrze takie sąsiedztwo. Jarokol tzrymam kciuki za nicholsi - chętnie je kiedyś zobaczę u siebie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kurde żebym wiedział że te nicholsi to taki rarytas to bym się przyłożył do rozmnożenia. Miałem narybek ale niczego po za żywym nie chciał jeść, a że teraz nawet z "markowej" atemii robią syf to du...pa.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Christo nie masz ich już?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
tylko samca ma i wendruje do mnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie wiedziałem nawet, że nicholsi są takie rzadkie w hobby. Jarokol kiedy planujesz je ściągnąć? Masz jakieś namiary na tego Pana z Białegostoku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
mam namiar. podeśle Ci na pw. a co do tych z Niemiec to wysłałem już zapytanie do tego sklepu i powiedzieli mi ze nie ma problemu kwestia teraz co i jak i za ile. W ofercie maja je po 7 euro. a koszty to :
"Privatkunden übriges Europa: Bezahlen Sie bis 10 kg 29,75 Euro, bis 20 kg 36,89 Euro, bis 30 kg 49,98"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości